14.11.2022
Paweł Cerkanowicz

Apel o uszanowanie zmodernizowanej infrastruktury kolejowej.

Apel o uszanowanie zmodernizowanej infrastruktury kolejowej.

Po wielu latach zabiegów w sprawie fatalnego stanu peronów i przejść peronowych na dworcu w Gryfowie Śląskim udało się mi uzyskać zapewnienie Prezesa PKP Polskich linii Kolejowych SA w Warszawie Pana Ireneusza Merchela o modernizacji istniejącej infrastruktury kolejowej na gryfowskiej stacji PKP. Pan Prezes swym pismem z 10.I.2022r. zapewnił, że 2022 roku zostaną naprawione  przejścia nad torami, remont wiaty peronowej  i poprawę stanu technicznego.

Miło mi jest poinformować, że Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych słowa dotrzymał. Wiata nad peronem II została wyremontowana, a przejścia peronowe odnowione. Słowa uznania kieruje także do Dyrekcji PKP Polskich Linii Kolejowych w Wałbrzychu w osobie Dyrektora Naczelnego Dariusza Kolubki i jego zastępcy Zbigniewa  Drozdowskiego. Dzięki ich przychylności nareszcie po latach przejścia peronowe i peron II odzyskały swój pierwotny blask.

Apeluję zatem do podróżujących oraz mieszkańców gminy Gryfowa Śląskiego o uszanowanie włożonego nakładu pracy w przywrócenie świetności peronowi II  oraz przejściom peronowym. Mam nadzieję, że  nie dojdzie do incydentów obrzydliwego malowania  na zewnątrz i wewnątrz przejść peronowych, szybach i innych aktów wandalizmu, aby zrewitalizowana infrastruktura kolejowa służyła jak najdłużej.

 

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski

Olgierd Poniźnik

Drukuj/generuj pdf

Na skróty