10.08.2016
Agnieszka Muszka

70-lecie GKS GRYF

70-lecie GKS GRYF

Już w sobotę, 13 sierpnia rozegrana zostanie, tak długo wyczekiwana przez gryfowskich kibiców, 1. kolejka meczów ligowych w ramach jeleniogórskiej klasy okręgowej. Tegoroczna inauguracja sezonu dla klubu z Gryfowa będzie wyjątkowa, bowiem rozpocznie obchody 70-lecia Gryfa.

Zestaw meczów 1.kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej 2016/2017:
KS Stare Jaroszowice – Orliki Węgliniec
Piast Dziwiszów – Twardy Świętoszów
Woskar Szklarska Poręba – Olimpia Kamienna Góra
Sparta Zebrzydowa – Sudety Giebułtów
Stella Lubomierz – GKS Raciborowice
Gryf Gryfów – Cosmos Radzimów
Pogoń Świerzawa – Łużyce Lubań
Hutnik Pieńsk – Czarni Lwówek Śl.
Jeszcze w sezonie 2014/2015 Radzimów występował w A-klasie, z której jednak awansował w dość dobrym stylu, strzelając wówczas aż 123 gole i tracąc 31. Gryf jest natomiast tegorocznym beniaminkiem, który w A-klasie strzelił 95 goli, a stracił 21.
Cosmos na wiosnę zadziwiał swoim sposobem na kluby z czołówki ligi, które regularnie punktował, wprawiając w zachwyt wielu kibiców lig regionalnych i również dzięki temu się utrzymał. Co prawda nasz sobotni rywal ma w napadzie prawdziwe żądło, które potrafi ukąsić – Pawła Romańczuka (19 goli), a mimo to w okręgówce ich liczba strzelonych bramek była druga najgorsza, po Chełmsku.
Okręgówka w tym sezonie, po reformie rozgrywek, na pewno będzie słabsza i trzeba to wykorzystać. Niestety Gryf nie potrafi utrzymać się w okręgówce od dobrych kilku lat i pora na przełamanie tej złej passy. Nasz A-klasowy skład z awansu praktycznie nie zmienił się, a został wzmocniony trzema zawodnikami z Czarnych Lwówek. Młoda zgrana drużyna, w której tkwi potencjał i nadzieja na lepszą przyszłość – czy to będzie receptą na upragnione utrzymanie w lidze, a może na coś więcej? O tym przekonamy się dopiero za kilka miesięcy. Na razie trzeba się skupić na Cosmosie, bo na pewno to rywal w naszym zasięgu i warto byłoby zdobyć pierwsze trzy punkty, ale nie ma co mówić o bagatelizowaniu przeciwnika.
Nie po to walczyliśmy cały rok o awans, żeby teraz być dostarczycielem punktów. Nie po to kibicowaliśmy cały sezon, żeby nie przyjść na mecz w okręgówce. Wiadomo – klasa „O” to już wyższa liga, lepsze zespoły i większe zainteresowanie kibiców.

Zestaw meczów 1.kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej 2016/2017:

KS Stare Jaroszowice – Orliki Węgliniec

Piast Dziwiszów – Twardy Świętoszów

Woskar Szklarska Poręba – Olimpia Kamienna Góra

Sparta Zebrzydowa – Sudety Giebułtów

Stella Lubomierz – GKS Raciborowice

Gryf Gryfów – Cosmos Radzimów

Pogoń Świerzawa – Łużyce Lubań

Hutnik Pieńsk – Czarni Lwówek Śl.

Jeszcze w sezonie 2014/2015 Radzimów występował w A-klasie, z której jednak awansował w dość dobrym stylu, strzelając wówczas aż 123 gole i tracąc 31. Gryf jest natomiast tegorocznym beniaminkiem, który w A-klasie strzelił 95 goli, a stracił 21. Cosmos na wiosnę zadziwiał swoim sposobem na kluby z czołówki ligi, które regularnie punktował, wprawiając w zachwyt wielu kibiców lig regionalnych i również dzięki temu się utrzymał. Co prawda nasz sobotni rywal ma w napadzie prawdziwe żądło, które potrafi ukąsić – Pawła Romańczuka (19 goli), a mimo to w okręgówce ich liczba strzelonych bramek była druga najgorsza, po Chełmsku.Okręgówka w tym sezonie, po reformie rozgrywek, na pewno będzie słabsza i trzeba to wykorzystać. Niestety Gryf nie potrafi utrzymać się w okręgówce od dobrych kilku lat i pora na przełamanie tej złej passy.

Nasz A-klasowy skład z awansu praktycznie nie zmienił się, a został wzmocniony trzema zawodnikami z Czarnych Lwówek. Młoda zgrana drużyna, w której tkwi potencjał i nadzieja na lepszą przyszłość – czy to będzie receptą na upragnione utrzymanie w lidze, a może na coś więcej? O tym przekonamy się dopiero za kilka miesięcy. Na razie trzeba się skupić na Cosmosie, bo na pewno to rywal w naszym zasięgu i warto byłoby zdobyć pierwsze trzy punkty, ale nie ma co mówić o bagatelizowaniu przeciwnika.Nie po to walczyliśmy cały rok o awans, żeby teraz być dostarczycielem punktów. Nie po to kibicowaliśmy cały sezon, żeby nie przyjść na mecz w okręgówce. Wiadomo – klasa „O” to już wyższa liga, lepsze zespoły i większe zainteresowanie kibiców.

Wszystkich gryfowian zapraszamy na uroczystą galę z okazji jubileuszu 70-lecia GRYFA, która odbędzie się w niedzielę o godz. 13:00 w M-GOK w Gryfowie Śląskim.

Paweł Zatoński

Drukuj/generuj pdf

Na skróty