11.03.2015
Agnieszka Muszka

Życie sztuką malowane w ZSOiZ w Gryfowie Śl.

Życie sztuką malowane w ZSOiZ w Gryfowie Śl.

Kameralna sala biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śl. była miejscem,  gdzie spotkały się w czwartkowy wieczór(5 III 2015r), muzy poezji i muzyki. Wszystko to za sprawą Pani M. Wiśniewskiej , dyrektorki i polonistki, Eweliny Szandały, nauczycielki wychowania fizycznego, która ponadto obdarzona jest talentem muzycznym i oczywiście, naszej wspaniałej młodzieży. Wieczór upływał pod hasłem,, Życie sztuką malowane” i zgodnie z tym przesłaniem, uczniowie zaprezentowali  poezję, fragment prozy, piosenki oraz ciekawe aranżacje muzyczne.

                 Na widowni zasiedli zaproszeni goście, między innymi, Pani  .M. Wojciechowska-dyrektor Biblioteki Miejskiej w Gryfowie, Pani  M.  Krawczyk przewodnicząca Rady Rodziców ZSO i Z, rodzice, nauczyciele, oraz młodzież. Dzięki wspaniałemu , zróżnicowanemu repertuarowi, mogliśmy przeżyć chwile wzruszeń i refleksji, na które nie zawsze mamy czas na co dzień.

               Autorzy tego literacko – muzycznego przedsięwzięcia to:

M. Wiśniewska-reżyser, E. Szandała-oprawa muzyczna, A. Pender- scenografia.

Uczniowie kl. I Liceum Ogólnokształcącego : A. Twardochleb- konferansjer,

M. Ryczkowska-recytacja i śpiew, D. Walaszczyk, A. Sieradzka- recytacja, M. Porzuc- akompaniament i śpiew w duecie z M. Ryczkowską, P. Krawczyk- recytacja i muzyka. Uczennice kl. IV Technikum Hotelarskiego  A. Woźniak i A. Okulska-  śpiew. Uczeń kl. III Szkoły Zawodowej – G. Iwanowski, akompaniament i rewelacyjna gra na akordeonie.

             Po uczcie duchowej przyszedł czas na słodki poczęstunek( za który dziękujemy naszym uczniom) i rozmowy o sztuce, która czasami gości nawet w mniejszych miejscowościach.

            Zespół Promocyjny Z S O i Z im, Jana Pawła II w Gryfowie Śl.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty