30.01.2023
Paweł Cerkanowicz

Znamy wyniki WOŚP Gryfów Śląski i Lubomierz

Znamy wyniki WOŚP Gryfów Śląski i Lubomierz

Zaangażowanie wielu wspaniałych mieszkańców gminy Gryfów Śląski musiało przynieść taki efekt. Mimo, że kwota może ulec jeszcze nieznacznym zmianom, to są powody do radości.

WOŚP to wyjątkowa akcja, która jednoczy ludzi. Wszystko w jednym celu – pomagania chorym dzieciom, a w tym roku dzieciom i dorosłym. Tegoroczny Finał odbywał się pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą!” – Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

W Gryfowie Śląski przygotowania do Wielkiego Finału WOŚP trwały kilka miesięcy. W akcję zaangażowało się wielu zwykłych mieszkańców, ale także pracowników Urzędu Gminy i Miasta Gryfów Śląski, gryfowskiej Biblioteki, M-GOK-u, szkół, przedszkoli i żłobka, a także strażacy OSP KSRG Gryfów Śląski oraz OSP Proszówka, strażnicy miejscy, jak również gryfowscy policjanci. Nad wszystkim czuwa szefowa sztabu Anna Michalkiewicz, na co dzień Dyrektor M- GOK-u w Gryfowie Śląskim.

Nie można zapomnieć o koncertach,które przez cały dzień trwania Finału odbywały się na sali M-GOK-u. Dzieci z przedszkola publicznego, Rozmarynek z Rząsin, Bang Bang Kids z Lubomierza, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim, Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych MOCNI, Agata Hylińska i Psycho Ela Irock umilały czas wszystkim gościom.

 

Efektem tych wszystkich starań był ogrom cennych przedmiotów, które od przedsiębiorców, artystów i zwykłych mieszkańców trafiły na licytację. Warto tu podkreślić nieocenione zaangażowanie gryfowskiej młodzieży i dzieci, którzy od wczesnych godzin porannych kwestowali na ulicach miasta. Momentem kulminacyjnym 31. Finału WOŚP była główna licytacja prowadzona wspólnie przez Olgierda Poniźnika Burmistrza Gryfowa Śląskiego oraz Daniela Koko Starostę Lwóweckiego. Do udziału w tej nikogo nie trzeba tu zachęcać. Niektóre z przedmiotów szły za grubo ponad tysiąc złotych.

Dla przykładu za 3 tysiące złotych wylicytowany zastał aparat fotograficzny, za grubo ponad tysiąc złotych wylicytowany został nocleg w hotelu, w podobnej cenie wylicytowano bilet na przejazdy autobusem PKS a za dzień “pracy w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim” zapłacono aż 400 złotach.

Wyjątkowy gest miał jeden z licytujących, który za kilkaset złotych wylicytował przepiękny tort i przekazał go dla organizatorów w podziękowaniu za ich zaangażowanie w akcję.

Efekt tych wszystkich starań przerósł najśmielsze oczekiwania.

W 2021 roku gryfowski sztab zebrał 23.137 złotych, a w 2022 roku tuż po zakończeniu 30. Finału na koncie gryfowskiego sztabu było 37.795,03 zł oraz 45,64 Euro, w tym: 15.903,42 zł z kwesty wolontariuszy, 10.360,00 zł z licytacji gadżetów, 4.581,61 zł z czterech skarbonek sztabowych, 6.950,00 zł z eSkarbonki. Poprzeczka zatem była postawiona bardzo wysoko.

W tym roku wyjątkowo akcję WOŚP Gryfów Śląski wsparli strażacy z OSP KSRG Lubomierz oraz mieszkańcy Lubomierza, w którym nie utworzono sztabu, ale właśnie dzięki aktywności mieszkańców i strażaków Wielka Orkiestra grała również w mieście Samych Swoich i tym razem. W Lubomierzu były koncerty, grill i mnóstwo fantastycznej zabawy. Każdy z mieszkańców mógł wesprzeć WOŚP wrzucając do lubomierskiej puszki.

Efekt współpracy jest oszałamiający. Jak podała przed chwilą szefowa gryfowskiego sztabu wstępnie kwota zebrana to:

  • z licytacji gadżetów – 18.150 złotych;
  • z 34 puszek wolontariuszy – 25.183,44 złote;
  • z puszek stacjonarnych i firmowych 13.927,62;
  • oraz z eSkarbonki (wynik na godzinę 20:45) 2.340 zł

czyli łącznie sztab WOŚP w Gryfowie Śląskim zebrał 59.601,06 złotych!!!  Udział Lubomierza w tym wyniku to ok. 9 tysięcy złotych. Gryfów Śląski samodzielnie pobił wynik z roku ubiegłego !!!

– Gryfów, mamy rekord  – napisała na profilu społecznościowym sztabu Anna Michalkiewicz.

 

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty