15.01.2015
Agnieszka Muszka

Zmarł ksiądz prałat Tadeusz Jordanek (1924-2015)

Zmarł ksiądz prałat Tadeusz Jordanek (1924-2015)

W środę (14.01) około godziny 21:00 , nasz wieloletni duszpasterz, ksiądz prałat Tadeusz Jordanek, w 91. roku życia odszedł do domu Pana.
W czerwcu ubiegłego roku, obchodził On swój wielki jubileusz 90-lecia życia oraz 60-lecia kapłaństwa.
Ksiądz prałat zmagał się jednak z chorobami, które doskwierały mu każdego dnia. Kilka tygodni temu został skierowany do szpitala w którym jego ziemska wędrówka się zakończyła.

Informacje o uroczystościach pogrzebowych zostaną podane w najbliższym czasie.

Krótka nota biograficzna o księdzu Tadeuszu:

Ks. Tadeusz Jordanek urodził się 2.06.1924r. w Kętach. Już jako dorastający młodzieniec czuł, że chce zostać księdzem. Plany chwilowo pokrzyżowała wojna, bo 1 września 1939 r. miał rozpocząć naukę w Gimnazjum u Księży Oblatów w Lublińcu. Wojenne losy księdza obfitowały w wydarzenia dramatyczne i mnóstwo cierpienia. 13 kwietnia 1945 roku Tadeusz Jordanek wrócił do rodzinnych Kęt. Gimnazjum, do którego nie dotarł w 1939 roku, rozpoczął 6 lat później. Potem z „Tygodnika Powszechnego” dowiedział się, że we Wrocławiu otwarte zostało Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Dotarł tam i ukończył je w 1954 roku. Święcenia prezbiteratu ks. Jordanek przyjął 13 czerwca tegoż roku z rąk bp. Michała Klepacza, Biskupa Łódzkiego. Pracę duszpasterską prowadził m.in. w Głuszycy, Oleśnicy i Wabienicach. W 1969 roku z woli Czcigodnego Sługi Bożego papieża Pawła VI otrzymał godność prałata. Od 1976 roku ks. Tadeusz Jordanek objął parafię pod wezwaniem Zwiastowania NMP w Mirsku a po przejściu na emeryturę posługiwał jako ksiądz-emeryt w parafii pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim. Parafianie z Mirska wspominają go do dziś jako otwartego, pełnego empatii duchownego. We wspomnieniach ś.p. ks. infułata Władysława Bochnaka, dostrzegamy sylwetkę kapłana odznaczającego się głęboką pobożnością, umiłowaniem Kościoła i postawą służebną, zaangażowanego w duszpasterstwo i dzielącego się miłością z powierzonymi jego pieczy parafianami.
Ks. Tadeusz zmarł 14.01.2015r. w Szpitalu Powiatowym w Lwówku Śląskim.

Zmarłego kapłana polecamy Bożemu Miłosierdziu i modlitwom wszystkich ludzi dobrej woli.

Źródło: http://ministrantgryfow.blogspot.com

Drukuj/generuj pdf

Na skróty