22.04.2014
Agnieszka Muszka

„Ziemia – to nasze wspólne dobro – szanujmy ją nie tylko od święta”

„Ziemia – to nasze wspólne dobro – szanujmy ją nie tylko od święta”

Szkoła Podstawowa im. W.S. Reymonta w Uboczu zaprasza mieszkańców wsi o włączenie się do akcji sprzątania Ziemi z okazji Dnia Ziemi 24 kwietnia 2014r. 

W tym dniu serdecznie zapraszamy do szkolnej auli       o godz. 10:00 na przedstawienie ekologiczne                w wykonaniu dzieci z klas 0-III i prezentacje multimedialne  na temat szkodliwości spalania śmieci w piecach domowych oraz skutków  wypalania traw. 
 Prosimy o aktywne włączenie się do akcji                      i potwierdzenie udziału  osobiście lub telefoniczne        u Pani Alicji Juszkiewicz, Marzeny Herdzik lub            w szkole (tel. szkoły  075 78 11 265).
Obowiązuje strój roboczy. Rękawiczki i worki zapewni U.G.iM. Gryfów Śl. Teren do sprzątania  – przydrożne rowy i pobocza na trasie Ubocze – Gryfów Śl.                ( od mostu  koło Pana Matusewicza do drogi wylotowej przy sklepie „Gradix”).

W tym dniu serdecznie zapraszamy do szkolnej auli o godz. 10:00 na przedstawienie ekologiczne w wykonaniu dzieci z klas 0-III i prezentacje multimedialne na temat szkodliwości spalania śmieci w piecach domowych oraz skutków wypalania traw. Prosimy o aktywne włączenie się do akcji i potwierdzenie udziału  osobiście lub telefoniczne u Pani Alicji Juszkiewicz, Marzeny Herdzik lub w szkole (tel. szkoły  075 78 11 265). Obowiązuje strój roboczy. Rękawiczki i worki zapewni U.G.iM. Gryfów Śl. Teren do sprzątania – przydrożne rowy i pobocza na trasie Ubocze – Gryfów Śl.     (od mostu koło Pana Matusewicza do drogi wylotowej przy sklepie „Gradix”).

Plan organizacji Dnia Ziemi

w Szkole Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu dnia 24.04. 2014r.

8:00- 10:00  Zajęcia dydaktyczne w klasach 

Pisanie listów dla Ziemi

Szkolny konkurs ekologiczno – przyrodniczy dla klas I – III i IV –VI

10:00 – 11:00  

Przedstawienie ekologiczne „O  Jasiu 

       Śmiecialskim   i Małgosi”– kl. I-III

Inscenizacja „Rady na odpady” – przedszkolacy

Prezentacje multimedialne na temat szkodliwości i skutków spalania śmieci w piecach domowych i wypalania traw – mgr Alicja Celejowska, uczniowie kl. VI 

11:00 Porządkowanie wyznaczonych terenów:

Przedszkolacy – teren szkolny – mgr Danuta Sieradzka

Klasa I i III – przystanek autobusowy – mgr Alicja Kuźniarz

Klasa  IV- pobocza dróg i przydrożne rowy od szkoły do mostu – mgr Maria Swatkowska

Klasa II i V chłopcy – pobocza dróg i przydrożne rowy od szkoły do kapliczki – mgr Paweł Kaczmar; dziewczeta – przesadzanie kwiatków doniczkowych – mgr Alicja Celejowska

Klasa VI – chłopcy – pobocza dróg i przydrożne rowy od szkoły do kościoła – mgr Janina Hryniewiecka , dziewczęta – szkolne rabatki – mgr Alicja Jaworska

Mieszkańcy Ubocza  – przydrożne rowy i pobocza na trasie Ubocze – Gryfów Śl.  (od mostu  koło Pana Matusewicza do drogi wylotowej przy sklepie „Gradix”).

Po posprzątaniu terenów – ognisko z pieczeniem kiełbasek. 

Podsumowanie dnia. 

Wyniki konkursu ogłoszone będą do 9 maja 2014r.

Szkolny organizator mgr Alicja Celejowska
Drukuj/generuj pdf

Na skróty