06.06.2013
Agnieszka Muszka

Zaprezentują się w Senacie

Zaprezentują się w Senacie

16 maja br. do Biura Senatora RP Jana Michalskiego w Zgorzelcu zostały dostarczone prace plastyczne i literackie uczniów kl. I-VI Szkoły Podstawowej im. Władysława St. Reymonta w Uboczu, które wzięły udział w regionalnym etapie ogólnopolskiego konkursu historycznego „Jakie są moje korzenie? – znam historię swojej rodziny, miejsca zamieszkania, województwa i ojczyzny”. Organizatorem konkursu jest Parlamentarny Zespół ds. Dzieci.

Z siedemnastu wysłanych prac trzy zostały wyróżnione i wezmą udział w ogólnopolskim etapie konkursu w Warszawie, a trzy prace będą stanowiły ekspozycję w Senacie RP. Do finału dostały się dwa utwory literackie – uczennicy klasy V Julii Łopąg  i  ucznia klasy VI Macieja Celucha, a także jedna praca plastyczna uczennicy z klasy II Karoliny Bogdziewicz.                                               

Eksponaty wybrane na wystawę do Senatu RP to prace plastyczne uczennic z klasy I – Karoliny Hasiak i Darii Sieradzkiej oraz z kl. IV – Anety Kordalskiej.  Koordynatorem szkolnego etapu konkursu była Janina Hryniewiecka.

Nagrodą za wyróżnienie prac jest wyjazd do Senatu RP do Warszawy, którego fundatorem jest senator Jan Michalski. 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty