02.07.2024
Paweł Cerkanowicz

ZAKOŃCZENIE ROKU 2023/2024 W ŻŁOBKU

ZAKOŃCZENIE ROKU 2023/2024 W ŻŁOBKU

21 czerwca 2024r. odbył się Festyn Rodzinny w żłobku z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki
i Dnia Ojca połączony z uroczystością zakończenia roku żłobkowego oraz V urodzinami działalności żłobka w gminie Gryfów. Towarzyszyli nam w tym wydarzeniu goście zaproszeni: Przewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego Pan Olgierd Poniźnik, Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski Pan Daniel Koko, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Gryfów Pan Mariusz Kozak, Sekretarz Gminy Pan Jerzy Andrzejczak, Główna Księgowa Urzędu Pani Anna Śliwińska.

Uroczystość rozpoczęliśmy Zakończeniem Roku, podsumowaniem rocznej działalności żłobka, zrealizowanymi przez cały rok Ogólnopolskimi Projektami Edukacyjnymi oraz niezliczonymi konkursami, przedsięwzięciami w których brały udział dzieci wraz
z opiekunkami. Wszyscy pracownicy żłobka oraz cała Rada Rodziców otrzymała pamiątkowe medale za swoje zaangażowanie, wsparcie i nieocenioną pracę na rzecz działalności żłobka. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy i Miasta Gryfów Śląski na czele z Burmistrzem Panem Danielem Koko za prezentu dla naszych dzieci w postaci zabawek, które na pewno sprawią wiele radości naszym żłobkowiczom podczas wspólnych zabaw w żłobku.

Podczas uroczystości żłobkowicze wraz z Rodzicami odebrali pamiątkowe dyplomy, albumy fotograficzne, podziękowania oraz upominki od Pań opiekunek i prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za piękne podziękowania, kwiaty prezenty i miłą niespodziankę w postaci występu naszych absolwentów. Dla nas największym dowodem Państwa wdzięczności za naszą pracą są uśmiechy Waszych dzieci, postępy które mogliśmy obserwować u dzieci i Państwa zadowolenie. Dziękujemy Wam za zaufanie, którym nas obdarzyliście powierzając naszej opiece Wasze skarby. Mamy nadzieje, że udało nam się spełnić Państwa oczekiwania i stworzyć dzieciom najlepsze warunki opieki. Życzymy naszym 26 absolwentom niezapomnianych przygód w przedszkolu. Rozwijajcie skrzydła i lećcie jak najwyżej sprawiając wiele radości swoim Rodzicom. 26 dzieciom kończącym przygodę ze żłobkiem oraz 14 dzieciom, które od września będą nadal kontynuować uczęszczanie do żłobka życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz udanego wypoczynku.

Na zakończenie części oficjalnej wszyscy uczestnicy z okazji 5 urodzin żłobka zostali poczęstowani przepysznym tortem ufundowanym przez Panią Sarę Malagę z Cukierni „Tortowe Love” w Gryfowie Śląskim za co serdecznie dziękujemy.

Po częściach oficjalnych odbył się Festyn Rodzinny. Nie mogło obyć się bez potyczek rodzinnych z nagrodami. Mamy musiały zmierzyć się z wydojeniem krowy i ubiciem piany z białka, tatusiowie za zadanie mieli wypić mleko z dziecięcej butelki oraz przenieść kubek za pomocą balonu. Dzieci rewelacyjnie poradziły sobie z szukaniem i zbieraniem ziemniaków oraz rzucaniem jajkiem do wytłaczanki. Było wiele radości i dobrej zabawy. Wszyscy biorący udział w potyczkach rodzinnych otrzymali nagrody rzeczowe. Dziękujemy ochotnikom za udział, a pozostałym rodzinom za głośny doping i kibicowanie.

Podczas festynu rodzinnego było wiele radości i dobrej zabawy a to za sprawą wielu atrakcji przygotowanych przez personel żłobka dla dużych i małych uczestników. Panie opiekunki wykonywały tatuaże, bańki mydlane. Została przygotowane dekoracja oraz wspaniała fotościanka farmerska w temacie przewodnim naszego tegorocznego festynu. Dzieci mogły poczuć się jak na farmie wśród zwierząt i sianka. Rodzice chętnie korzystali z przygotowanych dekoracji wykonując na ich tle pamiątkowe zdjęcia swoim dzieciom.

Dziękujemy przyjaciołom ze Stowarzyszenia Motocyklowego „MOTO TIGERS” z Gryfowa za odwiedziny, pokazy motocyklowe oraz za uatrakcyjnienie festynu w żłobku wspaniałą zabawą dla dzieci na dmuchanym urządzeniu rekreacyjnym. Za drugiego dmuchańca dziękujemy Mariuszowi Swastkowi.

Dziękujemy druhnom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszówce za pokazy sprzętu strażackiego oraz możliwością zostania choć przez chwile strażakiem i super zabawę podczas gaszenia pożaru domków.

Dziękujemy Mariuszowi Jagiełło oraz Panu Andrzejowi Pasternak za stworzenie wspaniałej i wyjątkowej atrakcji jaką były rodzinne przejażdżki bryczką z konikami po ulicy Floriańskiej.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Michałek z „Hodowli Alpaki z Proszówki” za odwiedziny z uroczymi alpakami, które skradły serca naszych rodzin podczas karmienia i głaskania.

Na wszystkich uczestników Festynu Rodzinnego czekała bezpłatna strefa smakosza z domowymi pierogami, frytkami przygotowanymi przez żłobkową kuchnię, pysznymi kiełbaskami z grilla, słodkimi ciastami upieczonymi przez rodziców oraz słodkościami uwielbianymi przez najmłodszych: popcorn, kolorowe galaretki, ciepłe i zimne napoje. Dziękujemy Pani Jolancie Mikieciuk Przewodniczącej Rady Rodziców z Przedszkola Publicznego w Gryfowie Śląskim za bezpłatne użyczenie maszyny do waty cukrowej wraz z obsługą i przepyszną słodką niespodzianką dla wszystkich uczestników.

W tym miejscu również serdecznie dziękujemy Państwu Annie i Andrzejowi Kowalskim „Supermarket Sawczak” w Gryfowie za nieodpłatne przekazanie wszelkich produktów spożywczych do przygotowania strefy gastronomicznej. Dziękujemy Państwu Mirosławie i Jerzemu Horbacz z „Piekarni-Cukierni” w Gryfowie za nieodpłatne przekazanie pieczywa. Panom Mieczysławowi i Pawłowi Baszak z firmy „Mietek” za nieodpłatne udostępnienie i transport zestawów biesiadnych. Rodzicom naszych żłobkowiczów za przepyszne domowe ciasta.

Na zakończenie wspaniałego Festynu Rodzinnego czekała na wszystkich uczestników jeszcze jedna wyjątkowa niespodzianka. Finałem w tym roku było setki małych baniek mydlanych puszczanych w powietrze, dzięki użyczonej bezpłatnie wytwornicy do baniek mydlanych od Mariusza Swastka. Kolejny finał przechodzi do historii żłobka, a wrażenia i wyjątkowa wspaniała zabawa na długo zostaną w pamięci uczestników.

Jeszcze raz dziękuje serdecznie całej załodze żłobka, Rodzicom, sponsorom i darczyńcom oraz  osobom życzliwym, które były zaangażowane w organizację przedsięwzięcia, a bez pomocy których nie udałoby się stworzyć wspaniałej imprezy z tyloma bezpłatnymi atrakcjami dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia. Całkowity koszt organizacji festynu w kwocie 842,40 sfinansowany został środków Rady Rodziców Żłobka.

Zapraszamy do śledzenia wszelkich nowinek z życia żłobka oraz do obejrzenia fotorelacji z festynu na facebook Żłobek Miejski „Bajkowa Kraina” w Gryfowie Śląskim

 

Anna Zawisza-Paliwoda
Dyrektor Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Gryfowie Śląskim

Drukuj/generuj pdf

Na skróty