17.11.2010
Agnieszka Muszka

Zaawansowane inwestycje

Zaawansowane inwestycje

Cała mijająca kadencja gryfowskiego samorządu miejskiego wypełniona była rozlicznymi zadaniami inwestycyjnymi. Wiele z nich już zostało zakończonych i mieszkańcy mogą korzystać z możliwości, jakie zostały dla nich stworzone.

Warto tu wspomnieć m.in. liczne remonty na drogach, odnowienie świetlicy wiejskiej w Uboczu, restaurację wielu zabytkowych obiektów na terenie gminy, budowę kompleksu boisk Orlik 2012, czy hali widowiskowo-sportowej. To nie wszystkie inwestycje, bo przez minione cztery lata było ich znacznie więcej. Był to – by tak powiedzieć – istny wysyp inwestycji i dobrych przedsięwzięć. Tymczasem na swoje zakończenie czekają jeszcze trzy inne istotne dla gminy zadania. Jak mówi zastępca burmistrza Gryfowa Edyta Wilczacka – ciągle są prowadzone rozpoczęte inwestycje, wśród których jest m.in. zbiornik wody pitnej w Uboczu.

W tej chwili cały jest już wylany, łącznie z komorą dzielącą – mówi Edyta Wilczacka. – Do wykonania pozostaje jeszcze tylko pokrywa tego zbiornika, podłączenie i izolacja.
Przyspieszyły się prace przy odbudowie ul. Młyńskiej w Gryfowie. Do wykonania jest bardzo trudny odcinek, ale wszystko wskazuje na to, że połowa zadania już za nami. Obecnie pozostaje przede wszystkim położenie nawierzchni. Także prace przy budowie Europejskiego Centrum Kulturalnego przy ul. Kolejowej 44, budowanego w ramach współpracy z partnerskim niemieckim miastem Bischofswerda, są bardzo zaawansowane. Na tym etapie wstawiana jest właśnie stolarka okienna. Jak podkreślają przedstawiciele gryfowskiego ratusza – wszystko jest na dobrej drodze do planowego zakończenia wspomnianych zadań.

 

Ziemia Lubańska Nr 22(405) * 17.11-1.12.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty