06.04.2011
Agnieszka Muszka

Za patriotyczne wychowanie

Za patriotyczne wychowanie

29 marca w uroczystej oprawie pięciu osobom wręczono medale „Za zasługi dla obronności Kraju”.

Marcowe obrady Rady Miejskiej rozpoczęły się wręczeniem medali przyznanych przez Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha „Za zasługi dla obronności Kraju” tym rodzicom, którzy wychowali dzieci na wzorowych żołnierzy. Wśród odznaczonych znalazła się Aniela Barszczowska, Helena i Tadeusz Grodeccy, Władysława Kaczarewska oraz Anna Pucelik.
– Ze służbą wojskową związane są szczególne zadania, których wykonanie wymaga nie tylko odpowiednich kwalifikacji, ale także wartości moralnych – powiedział ppłk Andrzej Łuka, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bolesławcu. – Wychowując swoich synów na wzorowych żołnierzy dali Państwo przykład postępowania według uznanego przez siebie i akceptowanego społecznie systemu wartości etyczno-moralnych. Niech patriotyczne i obywatelskie wychowanie będzie przykładem i wzorem dla współczesnej społeczności.
Dekoracji ministerialnym odznaczeniem na prośbę ppłk. Andrzeja Łuki dokonał burmistrz Olgierd Poniźnik, który również wyraził uznanie dla wyróżnionych za ich postawę, która zaowocowała tym, że Rzeczpospolita może cieszyć się ze służby ich synów. Potem był czas na kwiaty, gratulacje i pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Ziemia Lubańska Nr 7(414) * 6-20.04.2011

Drukuj/generuj pdf

Na skróty