28.09.2016
Agnieszka Muszka

XLII Rajd Młodzieży Szkolnej – Gryfów Śląski 2016

XLII Rajd Młodzieży Szkolnej – Gryfów Śląski 2016

W dniach 23-25 września 2016r. odbył się kolejny Rajd Młodzieży Szkolnej , którego głównym organizatorem jest Zarząd Oddziału „Ziemi Jeleniogórskiej” Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Jeleniej Górze. Zakończenie, rozdanie nagród i pucharów odbyło się  w Gimnazjum w Gryfowie Śląskim.
Wyznaczono osiem tras rajdowych, z tym że ósma przeznaczona była dla przedszkolaków.
Rajd odbył się pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Gryfowa Śląskiego Olgierda Poniźnika.
Komandorem rajdu był Pan Wojciech Król natomiast Honorowym Komandorem został 
Pan Zdzisław Gasz. 

23-25 września 2016r. odbył się kolejny Rajd Młodzieży Szkolnej , którego głównym organizatorem jest Zarząd Oddziału „Ziemi Jeleniogórskiej” Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Jeleniej Górze. Zakończenie, rozdanie nagród i pucharów odbyło się  w Gimnazjum w Gryfowie Śląskim. Wyznaczono osiem tras rajdowych, z tym że ósma przeznaczona była dla przedszkolaków. Rajd odbył się pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Gryfowa Śląskiego Olgierda Poniźnika. Komandorem rajdu był Pan Wojciech Król natomiast Honorowym Komandorem został Pan Zdzisław Gasz. 

Burmistrz Olgierd Poniźnik ufundował albumy dla zwycięskiej drużyny w konkursie wiedzy o Gryfowie Śląskim.
Drużyna „Ekografiki”  ze Szkoły Podstawowej wygrała konkurs o ochronie przyrody.
Gratulujemy im również wygranej rywalizacji wśród szkół podstawowych i pucharu. 
Opiekunki drużyn przedszkolnych, z Przedszkola Publicznego w Gryfowie Śląskim, odebrały w imieniu dzieci statuetkę gołębiarki.
Wszyscy uczestnicy Rajdu po przybycie na metę otrzymali zupę z wkładką oraz wodę mineralną, zapewnione przez Urząd Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim.

Burmistrz Olgierd Poniźnik ufundował albumy dla zwycięskiej drużyny w konkursie wiedzy o Gryfowie Śląskim. Drużyna „Eko-gryfiki”  ze Szkoły Podstawowej wygrała konkurs o ochronie przyrody. Gratulujemy im również wygranej rywalizacji wśród szkół podstawowych i pucharu. Opiekunki drużyn przedszkolnych, z Przedszkola Publicznego w Gryfowie Śląskim, odebrały w imieniu dzieci statuetkę gołębiarki.
Wszyscy uczestnicy Rajdu po przybyciu na metę otrzymali zupę z wkładką oraz wodę mineralną, zapewnione przez Urząd Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim.

W XLII rajdzie Młodzieży Szkolnej „Gryfów Śl. 2016” wzięło udział 32 drużyny ( 283 uczestników+32 opiekunów Razem   wzięło udział 313 osób) 

Na poszczególnych trasach zwycięzcami okazały się 

Trasa nr.1   I Liceum Ogólnokształcące  w Jeleniej Górze 

Trasa nr.2     Zespól Szkół z Oddziałami  Integracyjnymi w Bogatyni

Trasa nr.3    SKKT „Eko-Gryfiki”  przy SP w Gryfowie Śl.

Trasa nr.4    SKKT PTTK „ Świeradowskie Orły” w Świeradowie-Zdroju  

Trasa nr.5    Szkoła Podstawowa w Miłkowie

Trasa nr.6    Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze 

Trasa nr.7    Publiczna  Szkoła Podstawowa nr 1  w Bogatyni

Oceniany konkurs wiedzy o Gminie Gryfów Śl. ( nagrodę Burmistrza Olgierda Poniźnika wygrała drużyna Gimnazjum Jana Pawła II w Lwówku Śl. w składzie Honorata Król, Gabriela Kowalska,  Hanna Gabriela Kowalska ) 

Puchary  przechodnie rajdowe wygrały następujące drużyny:

Puchar  przechodni Pawła Idzika dla najlepszej drużyny na trasie dziecięcej: Szkoła Podstawowa nr 6 

w Jeleniej Górze 

Puchar Komandora rajdu Wojciecha Króla dla najlepszej drużyny w szkołach podstawowych wygrała drużyna  Szkolne Koło Krajoznawczo- Turystyczne „Eko-Gryfiki”  przy SP w Gryfowie Śl.  (op. Mariola Kotowicz)

Puchar Honorowego Komandora rajdu Zdzisława Gasza  dla najlepszej drużyny w szkołach gimnazjalnych  NIE PRZYZNANO

Puchar  Burmistrza Miasta Świeradów- Zdrój pana Rolanda Marciniaka dla najlepszej drużyny w szkołach Ponadgimnazjalnych  wygrała drużyna  I Liceum Ogólnokształcące  w Jeleniej Górze (op. Ewa Parfianowicz)

Zdjęcia: Gimnazjum w Gryfowie Śląskim

Drukuj/generuj pdf

Na skróty