28.07.2010
Agnieszka Muszka

Wyścig kolarski o Puchar Św. Anny z Proszówki

Wyścig kolarski o Puchar Św. Anny z Proszówki

W niedziele 25 lipca został rozegrany „Wyścig kolarski o Puchar św. Anny z Proszówki”. W niełatwym wyścigu terenowo-szosowym ze startem z rynku w Gryfowie Śląskim  i metą zlokalizowaną przy Kaplicy na Górze św. Anny  w Proszówce, swoich sił spróbowali zawodnicy posiadający licencję i amatorzy z różnych miast, m.in. z Wałbrzycha, Polkowic, Wrocławia, Nowej Rudy i okolic Jeleniej Góry.

Rywalizujący uczestnicy mieli do pokonania dystans 7 km . W końcowym odcinku trasy, po podmokłych drogach, wspinali się oni  po zwycięstwo.

 

Zawody organizowało Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki, Urząd Gminy i Miasta Gryfów Śląski oraz Izersko Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko Narciarskie, którzy przy pomocy sponsorów wręczyli zwycięzcom medale, dyplomy, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz nagrody specjalne za osiągnięcie najlepszego czasu przejazdu. Wyścig był punktowany do challenge’u DZKol. oraz Masters CH1 i G1.

 

W czasie trwania wyścigu przy Kaplicy na Górze św. Anny odbywał się piknik edukacyjny dla dzieci i młodzieży z konkursami, mający na celu uświadomienie dzieci i młodzieży o ważności zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, wpojenie wiedzy na temat bezpiecznej jazdy na rowerze na drogach  publicznych oraz przepisów ruchu drogowego.

 

Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki wygrało konkurs organizowany przez Urząd Gminy i Miasta w Gryfowie Śl. i otrzymało dotację na realizację powyższego zadania, którą w całości wydatkowało na organizację Wyścigu o Puchar Św. Anny z Proszówki.

 

Sporządziła Magdalena August

 

 

  1. Wyniki wyścigu
Drukuj/generuj pdf

Na skróty