09.12.2013
Agnieszka Muszka

Wiejskie zebrania

Wiejskie zebrania

Tradycją się już stało, że pod koniec każdego roku włodarze gminy Gryfów Śl. spotykają się z mieszkańcami wsi i rozmawiają o planach budżetowych na kolejne dwanaście miesięcy. Jest to również okazja do tego, by dotykać problemów, z jakimi na co dzień stykają się ludzie.

Burmistrz Olgierd Poniźnik przede wszystkim chciałby na każdym z tych spotkań zaprezentować założenia przyszłorocznego budżetu, który ma być przyjęty przez Radę Miejską pod koniec grudnia. Jednak to nie wszystko. Wśród poruszanych tematów znaleźć się ma również sprawa gospodarki odpadami komunalnymi oraz nowe zasady funkcjonowania cmentarzy. Na spotkaniach z wiejską społecznością obecni będą także funkcjonariusze z gryfowskiego komisariatu policji, którzy dokonają oceny bezpieczeństwa w poszczególnych sołectwach. Zebrania odbędą się w świetlicach wiejskich w dwie kolejne niedziele – 8 grudnia br. (Rząsiny – godz. 13.15; Wolbromów – godz. 15.00; Ubocze – godz. 17.00) i 15 grudnia br. (Młyńsko – godz. 10.30; Proszówka – godz. 12.00; Wieża – godz. 14.00; Krzewie Wielkie – godz. 16.00).

Władze mają ogromną nadzieję, że przyjdzie na te zebrania więcej osób. Chodzi w końcu przede wszystkim o to, by omówić przyszłoroczne plany i wspólnie rozwiązywać problemy mieszkańców.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty