06.06.2017
Agnieszka Muszka

Wernisaż fotografii Gryfów Śląski w obiektywie młodych

Wernisaż fotografii Gryfów Śląski w obiektywie młodych

Wernisaż fotografii Gryfów Śląski w obiektywie młodych był pierwszym punktem obchodów 775-lecia Gryfowa Śląskiego, dzięki temu mogliśmy na nim gościć przedstawicieli wszystkich naszych miast partnerskich: burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła wraz z małżonką oraz delegacją miasta partnerskiego Gryfice, nadburmistrza Bischofwerdy doktora Holma Grosse i Silvię Berger dyrektor ZOO w Bischofswerdzie oraz Josefa Hanzla – ojca i Josefa Hanzla – syna, dowódców straży pożarnej z czeskiej Raspenavy. W zacnym gronie nie zabrakło przedstawicieli gryfowskiego samorządu, a także
laureatów najwyższego gryfowskiego odznaczenia Złotych rybek: doktora Jarosława Bogackiego oraz prezesa Towarzystwa Miłośników Gryfowa Jana Wysopala.

Wydarzenie było pierwszym punktem obchodów 775-lecia Gryfowa Śląskiego, dzięki temu mogliśmy na nim gościć przedstawicieli wszystkich naszych miast partnerskich: burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła wraz z małżonką oraz delegacją miasta partnerskiego Gryfice, nadburmistrza Bischofwerdy doktora Holma Grosse i Silvię Berger dyrektor ZOO w Bischofswerdzie oraz Josefa Hanzla – ojca i Josefa Hanzla – syna, dowódców straży pożarnej z czeskiej Raspenavy. W zacnym gronie nie zabrakło przedstawicieli gryfowskiego samorządu, a także laureatów najwyższego gryfowskiego odznaczenia Złotych Rybek: doktora Jarosława Bogackiego oraz prezesa Towarzystwa Miłośników Gryfowa Jana Wysopala.

Wystawa Gryfów Śląski w obiektywie młodych jest pokłosiem dwudniowych warsztatów fotograficznych organizowanych w bibliotece przez stowarzyszenie Awantura. Stowarzyszenie napisało wniosek w ramach zadania Edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, w planie założono zorganizowanie warsztatów fotograficznych z wykładami, pleneru fotograficznego oraz wernisażu i wystawy. Projekt Awantury został dofinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz organizacyjnie wsparty przez pracowników Biblioteki.
W warsztatach uczestniczyło kilkunastu, z nielicznymi wyjątkami młodych i bardzo młodych ludzi ludzi z Gryfowa i miast ościennych. Nie wszyscy zdecydowali się na zaprezentowanie na wystawie swoich zdjęć, warto jednak pamiętać, iż był to projekt nastawiony przede wszystkim na edukację.
Autorami zdjęć prezentowanych na wystawie są: Natalia Królak, Anna Chrzanowska, Ewa Sankiewicz, Oliwa Majchrowska, Paweł Piotrowski, Paweł Pruszczyński, Radosław Grzelczak, Robert Grzelczak, Simona Reut oraz w roli towarzyszącej (gdyż jak wiadomo, gdy jest uczeń musi być też i mistrz: Marcin Masiewicz , Mateusz Zbaraszewski, Mariusz Dragan i Paweł Rubaj.
Ciekawostką jest, że projekt Awantury został zrealizowany dokładnie w 10 rocznicę pierwszego projektu stowarzyszenia zatytułowanego Awantura z szarością do kwadratu, organizowanego, a jakże, z Biblioteką Publiczną. Wówczas również odbyły się warsztaty fotograficzne, w tym dla dzieci niepełnosprawnych, plener oraz wernisaż wystawy. Gratulujemy Awanturze 10 owocnych lat działalności, wspaniałego jubileuszu oraz życzymy nowych, jak zawsze udanych projektów, w których Biblioteka Publiczna zawsze chętnie weźmie udział.

Wystawa Gryfów Śląski w obiektywie młodych jest pokłosiem dwudniowych warsztatów fotograficznych organizowanych w bibliotece przez stowarzyszenie Awantura. Stowarzyszenie napisało wniosek w ramach zadania Edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, w planie założono zorganizowanie warsztatów fotograficznych z wykładami, pleneru fotograficznego oraz wernisażu i wystawy. Projekt Awantury został dofinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz organizacyjnie wsparty przez pracowników Biblioteki.W warsztatach uczestniczyło kilkunastu, z nielicznymi wyjątkami młodych i bardzo młodych ludzi ludzi z Gryfowa i miast ościennych. Nie wszyscy zdecydowali się na zaprezentowanie na wystawie swoich zdjęć, warto jednak pamiętać, iż był to projekt nastawiony przede wszystkim na edukację. Autorami zdjęć prezentowanych na wystawie są: Natalia Królak, Anna Chrzanowska, Ewa Sankiewicz, Oliwa Majchrowska, Paweł Piotrowski, Paweł Pruszczyński, Radosław Grzelczak, Robert Grzelczak, Simona Reut oraz w roli towarzyszącej (gdyż jak wiadomo, gdy jest uczeń musi być też i mistrz: Marcin Masiewicz , Mateusz Zbaraszewski, Mariusz Dragan i Paweł Rubaj. Ciekawostką jest, że projekt Awantury został zrealizowany dokładnie w 10 rocznicę pierwszego projektu stowarzyszenia zatytułowanego Awantura z szarością do kwadratu, organizowanego, a jakże, z Biblioteką Publiczną. Wówczas również odbyły się warsztaty fotograficzne, w tym dla dzieci niepełnosprawnych, plener oraz wernisaż wystawy. Gratulujemy Awanturze 10 owocnych lat działalności, wspaniałego jubileuszu oraz życzymy nowych, jak zawsze udanych projektów, w których Biblioteka Publiczna zawsze chętnie weźmie udział.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty