07.03.2012
Agnieszka Muszka

Warto być dobrym !!!

Warto być dobrym !!!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim spełniają dobre uczynki biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Warto być dobrym”. Akcja „Warto Być Dobrym” to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich emocji, uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat jak drogę samorealizacji.

Każda placówka dostała w paczce rower, multimedialny pakiet edukacyjny „Akademia Umysłu 2” do szkolnej biblioteki oraz baner akcji wraz z rowerem do powieszenia na szkolnym korytarzu.

Kolorowy baner oprócz logo patronów i sponsorów głównych, posiada 52 miejsca na naklejki, które może wykupić prawie każda firma lub osoba prywatna przykładając jednocześnie rękę do czynienia dobra. Jedna naklejka to koszt 100 zł, każdy może wykupić od 1 do 1500 takich cegiełek jednak tylko jedną na szkołę. Oczywiście szkoła to miejsce w którym uczą się dzieci, więc to co może się znaleźć na takiej naklejce dokładnie określa regulamin sponsora.

 

Cele akcji to m.in. :

  • Pokazanie, że być dobrym to nie wstyd i słabość a wręcz przeciwnie to duma i siła, a czasem bohaterstwo.
  • Wyzwolenie w młodych ludziach mody na dobro, oraz uświadomienie, że warto być dobrym, a tym  dobrem można zrażać nawet starszych.
  • Promowanie pozytywnego systemu wartości, świetnej zabawy i drogi do samorealizacji.

 

Dzieci chętne do wzięcia udziału w akcji,  zobowiązują  się do wypełnienia zadań w 3 obszarach i to zobowiązanie zrealizują :

  • Pomoc drugiemu człowiekowi. (ja i bliźni)
  • Zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną. (ja i społeczność)
  • Działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. (ja i świat)

NIECH DOBRO STANIE SIĘ MODNE I BĘDZIE WARTOŚCIĄ O KTÓREJ SIĘ MÓWI I SIĘ NIE WSTYDZI BO … „WARTO BYĆ DOBRYM”

Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Dorota Wilczyńska

 

 

 

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.wartobycdobrym.pl

Drukuj/generuj pdf

Na skróty