20.06.2013
Agnieszka Muszka

Wakacyjne pielgrzymowanie

Wakacyjne pielgrzymowanie

Czas wakacji można spędzić w przeróżny sposób – aktywnie, na leniuchowaniu, wyjeżdżając w podróż lub ciesząc się domowym spokojem. Można także doświadczyć niezwykłej przygody spotkania z Bogiem i przeżyć „rekolekcje w drodze” na Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Jest to piękne doświadczenie, „moje najlepsze wakacje w życiu” – jak mówi wielu. Dni mijają szybko i choć pogoda czasem nie rozpieszcza, to nikt nie traci pogody ducha! Wszyscy sobie pomagają, nikt nie zostaje sam, można spotkać i przeżyć prawdziwą ludzką wspólnotę, o którą tak trudno w dzisiejszym świecie.

– W czasie drogi jest naprawdę rekolekcyjnie: każdy dzień rozpoczyna się porannym pacierzem i Godzinkami, jest Msza św., różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, konferencje i wiele innych, a kończy się Apelem Jasnogórskim – mówi ks. Tomasz Metelica, przewodnik grupy 5. – Nie brakuje momentów radosnych, pełnych śmiechu, zabawy i tańca. W naszej grupie jest bardzo dużo młodzieży, której niespożyta energia udziela się wszystkim. Pielgrzymowanie wiąże się z podjęciem konkretnego trudu, jednak dzięki tej niezwykłej atmosferze każdy dzielnie je znosi, myśląc przede wszystkim o intencjach, z którymi idzie i które chce zanieść Matce Bożej na Jasnej Górze – dodaje.

Tak naprawdę warto w życiu kolekcjonować tylko dobre rzeczy, a tych nie brakuje na pielgrzymce. Tegoroczne piesze pielgrzymowanie rozpocznie się już 24 lipca 2013 r. w Zgorzelcu, w parafii św. Jadwigi Śląskiej Mszą św. o godz. 7.30. Do Legnicy pątnicy iść będą 5 dni.

– Pierwszego dnia dojdziemy i nocować będziemy w Lubaniu, drugiego w Nowogrodźcu, trzeciego w Bolesławcu, czwartego w Chojnowie, a piątego w Legnicy. Szczegółowe informacje o trasie, Mszach św. i nabożeństwach znajdziecie w parafiach – informuje ks. Tomasz. – Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na pierwsze dni, a zwłaszcza drugi i trzeci. Będą to bardzo krótkie odcinki: po 15 km i 18 km, które będą wpisywały się w przeżywany w Kościele Rok Wiary. Warto zachęcić do nich także osoby, które nie czują się na siłach, by dojść do Jasnej Góry, ale chciałyby doświadczyć atmosfery Pieszej Pielgrzymki. Każdy z tych dni będzie podzielony na odpowiednie etapy, tak by były do przejścia dla każdego! – zapewnia przewodnik Grupy 5.

Koszt Pielgrzymki z Legnicy na Jasną Górę to 110 zł (osoby dorosłe) oraz 65 zł (osoby poniżej 18 roku życia – rocznik 1995 i młodsi). Koszt pielgrzymowania ze Zgorzelca do Legnicy to 8 zł za każdy dzień (łącznie 40 zł). Do Pielgrzymki można się dołączyć w każdym dniu! Spotkania dla Grupy 5. z wszystkimi informacjami i możliwością zapisu będą się odbywały 23 czerwca 2013 w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu – Msza św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie w kościele oraz 30 czerwca 2013 w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie – Msza św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie w kościele.

W sprawach zapisu i informacji można kontaktować się z przewodnikiem Grupy 5 – ks. Tomaszem Metelicą – pod numerem 505-825-312 oraz drogą mailową: metelica86@gmail.com.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty