20.08.2013
Agnieszka Muszka

Wakacyjna przygoda

Wakacyjna przygoda

Tego lata po raz kolejny można było się przekonać, że pobyt w bibliotece to najlepszy sposób na nudę w mieście. Zakończyła się właśnie pierwsza część zajęć pod hasłem „Wakacyjna przygoda w bibliotece”.

Od wielu lat na wakacjach dzieci czytają książki i wiersze, rysują, wycinają, grają, tańczą, słuchają muzyki, fotografują, bawią się w teatr… jednym słowem nigdy się nie nudzą.

– W tegorocznym programie były zajęcia związane z osobami Juliana Tuwima i jego siostry Ireny. Wykonaliśmy m.in. kartki z niespodzianką oraz tajemnicze litery tworzone ustami lub nogami po tym, jak dzieci poznały problemy osób niepełnosprawnych – mówi Marzena Wojciechowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Gryfowie Śl.

Po wysłuchaniu „Opowieści izerskich skrzatów”, czytanych przez Marka Sieradzkiego, dzieci malowały piękne ilustracje. Gośćmi tych wakacyjnych zajęć była również fotograficzka i instruktor fotografii Ilona Cichoń wraz z córką Weroniką. Dzięki nim dzieci przebrane w bajkowe stroje miały możliwość uczestniczenia w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Najtrudniejszym i najbardziej pracochłonnym zadaniem było wykonanie świnek z balonów, papieru i kleju. Lipcowe zajęcia udały się zatem wyśmienicie, o czym świadczy wystawa prac wykonanych przez uczestników, którą można obejrzeć w korytarzu biblioteki.

– Kto był ten wie, a kto nie był ma jeszcze okazję by wziąć udział w ich kolejnej części, w drugiej połowie sierpnia – zachęca Marzena Wojciechowska.

Zapraszamy od 19 do 30 sierpnia w godzinach 11.00-13.00. Wstęp wolny. Pełen program na plakacie w dziale aktualności.

(Alfred)

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty