31.08.2015
Agnieszka Muszka

Wakacje w Świetlicy Środowiskowej w Gryfowie Śląskim

Wakacje w Świetlicy Środowiskowej w Gryfowie Śląskim

Od kilku lat w miesiącu lipcu w ramach zajęć profilaktycznych w Świetlicy Środowiskowej organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży. Finansowane są one z budżetu Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfowie Śląskim.

W roku bieżącym w Akcji Bezpieczne Lato Wakacje 2015 wzięło udział łącznie 52 młodych osób z terenu naszej gminy.

Uczestnikom zajęć wychowawcy zaplanowali aktywnie pobyt w świetlicy.

Oprócz zajęć sportowych, kulinarnych, plastycznych i muzycznych, odbyło się szereg spotkań m.in. z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji we Lwówku Śląskim, którą reprezentował pan Mateusz Królak oraz  Komisariatu Policji w  Gryfowie Śląskim. Podczas tychże spotkań przeprowadzano pogadanki dla dzieci na temat: „ Jak bezpiecznie spędzić wakacyjny czas”.

W ramach zajęć w świetlicy dzieci miały możliwość dwukrotnego treningu piłkarskiego na Stadionie Miejskim w Gryfowie Śląskim, który poprowadził p. Zygfryd Borkowski. Wielką atrakcją  okazała się przejażdżka motocyklem wokół bieżni, którą zapewnili nam pan Andrzej Szczepański oraz pan Janusz Orzełek.

Podczas wakacyjnych spotkań odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawa przy muzyce oraz konkursy z nagrodami.

Odwiedziliśmy również  Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach, oglądając spektakl pt. „ Rydygier, mój przyjaciel wampir”. Dzięki życzliwości p. Tomasza Stanek, wspaniale i co ważne nieodpłatnie spędziliśmy  czas w Krainie Bajek w Karpaczu.

Dwukrotnie spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Bischofswerdy. Pierwsze spotkanie odbyło się na terenie Niemiec- zwiedziliśmy wówczas Ogród Zoologiczny w Bischofswerdzie oraz uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych.

Kolejne spotkanie pod nazwą: „ Spotkanie z humorem”, miało miejsce przy Świetlicy Środowiskowej. Oprócz wspólnego ogniska, zabaw przy muzyce, tańca ZUMBA, atrakcją okazał się występ klowna Rafała Biesiady – RUFI RAFI, którego show wywołało ogrom radości zarówno na naszych jak i na twarzach gości z Niemiec. Malowanie twarzy przez panią Barbarę Pasiak cieszyło się również ogromnym zainteresowaniem. W spotkaniu uczestniczył zastępca burmistrza pan Andrzej Tartak wraz z małżonką, którym dziękuję za pomoc w komunikacji polsko – niemieckiej.

Akcję Bezpieczne Lato Wakacje 2015 zakończyliśmy wspólną dyskoteką. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w jej organizacji.

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie, za ufundowanie zimnych napojów, które w czasie upałów były niezbędne, za upieczenie ciast na poczęstunek podczas spotkania z grupą z Niemiec, za produkty do zajęć kulinarnych, które przekazała nam pani Justyna Rusinek oraz za zakup tostera przez panią Adriannę Karpowicz.

Dziękuję wszystkim, dla których uśmiech dziecka jest bezcenny.

Mam nadzieję, że wakacyjny czas spędzony przez dzieci w Świetlicy Środowiskowej będzie miło wspominany.

Świetlica Środowiskowa podczas roku szkolnego otwarta jest w godzinach od 12.00 do 17.30. Zapraszam dzieci i młodzież.

Wychowawca Świetlicy Środowiskowej w Gryfowie Śl.

Marta Wilas

Drukuj/generuj pdf

Na skróty