15.04.2012
Agnieszka Muszka

VI Jarmark Wielkanocny zakończony sukcesem

VI Jarmark Wielkanocny zakończony sukcesem

1 kwietnia, w Niedzielę Palmową, Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury zaprosili mieszkańców na gryfowski Rynek , gdzie już po raz szósty odbył się Jarmark Wielkanocny.

Jarmark oficjalnie wystartował o godz. 11.20. Otwarcia dokonała z-ca Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski – Pani Edyta Wilczacka oraz Sekretarz Gminy i Miasta – Pan Jerzy Andrzejczak. Program artystyczny rozpoczęły dzieci z Przedszkola Publicznego w Gryfowie Śląskim. Dzieci przygotowywały się do występu pod czujnym okiem Pań: Marzeny Rzeszut, Jadwigi Lewandowskiej oraz Wioletty Olszewskiej. Na świątecznej scenie wystąpiły również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rząsinach w programie opracowanym przez Panie Ewę Chorzępę oraz Agnieszkę Hetel. Szkołę Postawową z Ubocza reprezentowały dzieci pod wodzą Pani Alicji Jaworskiej. Blok występów szkolnych zakończył program Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim oraz gryfowskiego Gimnazjum. Dzieci oraz młodzież do tych występów przygotował Pan Maciej Styszyński. Miłośników ludowych rytmów nie zawiodły lokalne zespoły folklorystyczne. Na estradzie pojawili się „Gryfowianie” oraz „Rząsinianki”.

 Mieszkańcy Gryfowa Śląskiego mieli przyjemność podziwiać i zakupić wyroby rękodzielnicze przygotowane przez licznie zgromadzonych wystawców. Stoiska uginały się pod ciężarem oryginalnych pisanek, palm, stroików, ozdób, ciast, miodów oraz dóbr domowych spiżarni. Pod gryfowskimi arkadami, które niejednokrotnie tego dnia uchroniły twórców przed silnym lodowatym wiatrem, na specjalnie przygotowanych stoiskach swoje wyroby prezentowali goście z Lubomierza, Olesznej Podgórskiej, Mirska, Płóczek Górnych, Henrykowa, Leśnej, Pobiednej, Krzewia Wielkiego, Proszówki, Wieży, Młyńska, Ubocza a także nauczyciele i uczniowie z gryfowskich szkół – Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Gimnazjum w Gryfowie Śląskim, Szkół Podstawowych z Ubocza i Rząsin. Wyroby świąteczne, biżuteryjne i decoupage prezentowała grupa uczestników zajęć prowadzonych w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury.

            Widowiskowym punktem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą, tradycyjnie wykonaną Palmę Wielkanocną. Do udziału zgłosiło się sześć sołectw. Po wnikliwej i obiektywnej ocenie, jury konkursu w składzie: Przewodnicząca – Marzena Staliś, , Elżbieta Kurec oraz Krystyna Samborska ogłosiło werdykt. Konkurs wygrało sołectwo Wieża, II miejsce zajęło Młyńsko, III miejsce przyznano dla Ubocza. Konkurs zwieńczyło wręczenie przez Sekretarza Gminy i Miasta pamiątkowych dyplomów i talonów wartościowych.

            Warte podkreślenia jest, że Gryfów słynie z ciepłego przyjęcia gości. W siedzibie organizacji pozarządowych M-GOK zorganizował punkt, gdzie można było znaleźć chwilę wytchnienia przy gorącej herbacie i kawie.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom i osobom przyjezdnym, którzy mimo trudnej aury tak licznie odwiedzili Gryfowski Jarmark Wielkanocny.

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury pragnie szczególnie podziękować niżej wymienionym osobom, które bezinteresownie służyły swoją pomocą i dzięki którym organizacja Jarmarku była o wiele łatwiejsza:

  • Pani Teresa Polesiak z Powiatowego Zespołu Doradców w Lwówku Śląskim,
  • Pan Dariusz Zatoński – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim ,
  • Pan Wiesław  Gierus – Prezes ZUOK „Izery” w Lubomierzu.

 

ad

Drukuj/generuj pdf

Na skróty