28.08.2009
Agnieszka Muszka

Ukwiecone miasto

Ukwiecone miasto

W tym roku po raz pierwszy na terenie Gryfowa ruszył konkurs „Ukwiecone Miasto”. Cel jest jeden – zachęcić mieszkańców do jeszcze większego zaangażowania w upiększanie grodu nad Kwisą.

Burmistrz Olgierd Poniźnik na początku czerwca ogłosił nowy konkurs, który ma pokazać, że w mieście także może być ładnie i przyjemnie. „Ukwiecone Miasto”, bo pod takim hasłem rusza nowa inicjatywa, to młodsza siostra konkursu pn. Wieś Gminy Gryfów Śl. czysta i gospodarna” skierowanego do mieszkańców wsi, który w tym roku obchodzi swoje 19-lecie.

– Adresowany jest do wszystkich mieszkańców Gryfowa Śląskiego, dbających o estetykę swojego otoczenia i urodę miasta, w którym mieszkają – czytamy w regulaminie konkursu „Ukwiecone Miasto”. – Wielu mieszkańców każdego roku stara się upiększać swoje okna, balkony i ogródki przydomowe, poświęcając temu zadaniu swój czas, wysiłek i pieniądze.

Została powołana komisja, która pod koniec czerwca spotkała się i przystąpiła do realizacji przedsięwzięcia. Niestety było tylko jedno zgłoszenie. Jednak regulamin daje możliwość wytypowania także innych posesji i tak też się stało.

– Nasza komisja wsiadła w samochód, przejechała całe miasto wskazując piękne ogrody, balkony i okna oraz zadbane posesje, które zwracają uwagę – mówi zastępca burmistrza Gryfowa i przewodnicząca komisji Edyta Wilczacka. – Postanowiliśmy, że będziemy wykonywali zdjęcia wybranych miejsc i z początkiem września podejmiemy decyzję o nagrodzeniu laureatów.

Rywalizacja o miano najpiękniejszego miejsca w mieście skierowana jest nie tylko do osób prywatnych, ale również do wspólnot mieszkaniowych i właścicieli obiektów handlowo-usługowych. Szansę na zwycięstwo ma zatem każdy. Kolejny przegląd posesji odbędzie się w drugiej połowie sierpnia. Rozstrzygnięcie nastąpi już we wrześniu.
(Alois)

Ziemia Lubańska Nr 16(375) * 26.08-9.09.2009

Drukuj/generuj pdf

Na skróty