09.12.2013
Agnieszka Muszka

Uczestniczą w społecznym projekcie

Uczestniczą w społecznym projekcie

Gmina Gryfów Śl. uczestniczy w projekcie, który jest realizowany razem z partnerskim niemieckim miastem Bischofswerda. 22 listopada podsumowano pierwszy etap tego przedsięwzięcia.

W Bischofswerdzie odbyło się podsumowanie projektu polsko-niemieckiego pn. „Centrum Spotkań i Informacji OAZA ZMYSŁÓW”. Ten projekt z polskiej strony realizowany był przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfowie Śl., a konkretnie w ramach zajęć świetlicy środowiskowej. Ze strony niemieckiej przedsięwzięcie prowadził Tier-und Kulturpark Bischofswerda. W jego ramach Bischofswerda wybudowała Centrum Spotkań i Informacji, które zlokalizowane zostało przy tamtejszym ogrodzie zoologicznym. Z kolei gryfowskie dzieci uczestniczyły w cyklu dziesięciu spotkań w świetlicy środowiskowej wraz z osobami niepełnosprawnymi zaproszonymi do tego wspólnego działania.

– Najważniejszymi punktami jest wspólne spędzanie czasu, poznawanie się i integracja, ale nie bez znaczenia jest również zakupienie dla Gryfowa nowego sprzętu multimedialnego, zastawy stołowej oraz sprzętu sportowego – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik. – A ponieważ projekt trwa aż do czerwca przyszłego roku, to chcemy jeszcze zakupić krzesełka i stoliki do odnowionej świetlicy środowiskowej przy ul. Oldzańskiej.

Z polskiej strony w realizację założeń projektu zaangażowana była kierownik M-GOPS Krystyna Pietruszewska, opiekun świetlicy Marta Wilas oraz Dariusz Majchroski z gryfowskiego ratusza, który koordynuje projekt. Oprócz kierownictwa gminy i ośrodka pomocy społecznej w spotkaniu w Bischofswerdzie uczestniczyło dwanaścioro dzieci, a upominki wręczane przez przedstawicieli Gryfowa w postaci zwierząt wykonanych w piaskowcu to zasługa Sabiny i Janusza Niebieszczańskich.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty