Testament Eleonory – Artur Daniel Grabowski
Testament Eleonory to swego rodzaju powieść gotycka, mająca w sobie również klimat takiego klasycznego kryminału, jaki dominował w Teatrze Sensacji. Jest to zatem kryminał, ale także opowieść o miłości, która wpleciona w wartką akcję nadaje wszystkiemu specyficzny smak i powab. Pełna pasji, mrocznej aury i zwrotów akcji wciąga od pierwszych stron, trzymając w napięciu do końca.
Testament Eleonory to historia Thomasa Michela, trzydziestoletniego dziennikarza z Görlitz, który niespodziewanie otrzymuje wiadomość, że jego bliska przyjaciółka Eleonora hrabina von Albertstein zmarła w niezwykłych okolicznościach. Jej kancelaria prawna powiadamia go, że hrabina w pozostawiła mu list, który ma odmienić jego życie. Aby się jednak o tym przekonać musi wybrać się do Frankfurtu nad Menem, a stamtąd do mrocznego gotyckiego zamczyska, rodowej posiadłości rodu von Albertsteinów, by tam zmierzyć się z tajemnicami przeszłości, swoim losem i… mordercą.
W wir wydarzeń wpleciony jest także wątek zaczerpnięty z wojennej historii rodzinnego miasta autora – Olszyny (niem. Langenöls), miejscowości na pograniczu Śląska i Górnych Łużyc, dzięki czemu powieść nabiera również charakteru regionalnego.
szukaj na: www.oficynka.pl (zakładka ZAPOWIEDZI)
Testament Eleonory
Artur Daniel Grabowski
seria: Zbrodnia w Bibliotece
Wydawnictwo Oficynka – Gdańsk 2013
Format: 121×194, oprawa miękka
Premiera: 3 sierpnia 2013 r.
ISBN: 978-83-62465-86-6
Światowa Premiera TESTAMENTU ELEONORY
7 września 2013 roku – godz. 18.00
Pałac Mańkowskich – Brodnica Śremska k. Poznania
O AUTORZE:
Artur Daniel Grabowski (ur. 1981 r. w Lubaniu) – dziennikarz regionalnego dwutygodnika „Ziemia Lubańska”, mieszkający w Olszynie na Dolnym Śląsku. Autor artykułów o tematyce społeczno-samorządowej oraz historycznej. Studiował historię i teologię w Zielonej Górze, Legnicy i Wrocławiu. Jego pasją jest historia regionu, religioznawstwo oraz fotografia. Już jako nastolatek poznał niezwykły świat przygód Pana Samochodzika, by potem samemu odkrywać zagadki przeszłości i to nie tylko w książkach. Z fascynacją zaczytuje się w powieściach Maxime’a Chattama, Sama Bourne’a, czy Deana Koontza, oddając się mrocznej przygodzie z odrobiną dreszczyku.
Poza Testamentem Eleonory, który stanowi jego debiut pisarski, jest także autorem niewielkiego zbioru wierszy o tematyce religijnej, które dotąd nie były jeszcze publikowane.