07.06.2017
Agnieszka Muszka

Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim uczestniczyła w Kwisonaliach

Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim uczestniczyła w Kwisonaliach

02.06.2017r. Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim uczestniczyła w Kwisonaliach. Tegoroczna edycja miała szczególnie uroczysty charakter, bowiem była związana z 775 rocznicą nadania praw miejskich Gryfowowi.  Święto gryfowian rozpoczęło się wielkim korowodem historycznym w piątek. Na Bulwar nad Kwisą zmierzali tłumnie książęta, księżniczki, rycerze, damy dworu i mieszczanie oraz kupcy,  kuglarze, muzycy, tkacze, szewcy, zielarze, piekarze, garncarze, złotnicy, bednarze, płatnerze i garbarze przebrani w historyczne stroje. Spontaniczny przemarsz wzbudził ogromne zainteresowanie, a stojący na chodnikach przechodnie reagowali entuzjastycznie, szczególnie, gdy rozpoznawali …własne pociechy. Tysiące wykonanych zdjęć będą na pewno wspaniałą pamiątką.
Do tego dnia szkoła przygotowywała się na długo przed rozpoczęciem Historycznych Polsko-Niemieckich Spotkań na Pograniczu Kultur -775 lat Gryfowa Śląskiego. Jak zwykle okazało się, że bezwzględnie możemy polegać na Opiekunach naszych uczniów. To dzięki pomysłowości, inwencji twórczej i zdolnościom plastycznym: Mam, Babć, Cioć, Ojców, Dziadków i Wujków udało się sprostać temu wyzwaniu.
To właśnie dzięki Państwu gryfowska podstawówka prezentowała się wspaniale, za co z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

02.06.2017r. Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim uczestniczyła w Kwisonaliach. Tegoroczna edycja miała szczególnie uroczysty charakter, bowiem była związana z 775 rocznicą nadania praw miejskich Gryfowowi.

Święto gryfowian rozpoczęło się wielkim korowodem historycznym w piątek. Na Bulwar nad Kwisą zmierzali tłumnie książęta, księżniczki, rycerze, damy dworu i mieszczanie oraz kupcy,  kuglarze, muzycy, tkacze, szewcy, zielarze, piekarze, garncarze, złotnicy, bednarze, płatnerze i garbarze przebrani w historyczne stroje. Spontaniczny przemarsz wzbudził ogromne zainteresowanie, a stojący na chodnikach przechodnie reagowali entuzjastycznie, szczególnie, gdy rozpoznawali …własne pociechy. Tysiące wykonanych zdjęć będą na pewno wspaniałą pamiątką. Do tego dnia szkoła przygotowywała się na długo przed rozpoczęciem Historycznych Polsko-Niemieckich Spotkań na Pograniczu Kultur -775 lat Gryfowa Śląskiego. Jak zwykle okazało się, że bezwzględnie możemy polegać na Opiekunach naszych uczniów. To dzięki pomysłowości, inwencji twórczej i zdolnościom plastycznym: Mam, Babć, Cioć, Ojców, Dziadków i Wujków udało się sprostać temu wyzwaniu.

To właśnie dzięki Państwu gryfowska podstawówka prezentowała się wspaniale, za co z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

GALERIA ZDJĘĆ

Drukuj/generuj pdf

Na skróty