12.11.2013
Agnieszka Muszka

Święto szkoły

Święto szkoły

25 października dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu był niezwykły. Na doroczne święto szkoły zjechało się mnóstwo gości, wśród których byli rodzice, emerytowani nauczyciele oraz przyjaciele placówki.

 

(GM.GRYFÓW ŚLĄSKI) Wszystko zaś odbyło się w radosnej atmosferze, z elementami ludowego folkloru i kabaretu. Uroczystość szkolną rozpoczął burmistrz Olgierd Poniźnik, który w przebraniu woźnego z ręcznym dzwonkiem dziarskim krokiem wkroczył do szkolnej auli, dając znak kroczącym za nim nauczycielom na czele z dyrektor placówki Anną Pląskowską (przebraną za super wzorowego ucznia), że czas zacząć tę niezwykłą lekcję. Był czas na odegranie scenki z patronem szkoły w roli głównej, śpiew kilku ludowych piosenek i dobrą zabawę. Najważniejszym elementem świętowania było włączenie do szkolnej społeczności pięciu pierwszoklasistów. Specjalnie na tę okazję wraz ze swoją wychowawczynią przygotowali występ, który rozbawił nawet największych smutasów. Potem było jeszcze tylko pasowanie na uczniów i… prezenty, których tym razem nie brakowało.

Szkoła Podstawowa w Uboczu to jedna z tych placówek edukacyjnych, które prężnie się rozwijają nawet przy niewielkiej ilości podopiecznych. Najważniejsze jest jednak to, że wokół niej gromadzą się ludzie. Jest to zatem także swego rodzaju centrum kulturalne wsi, która jest największym sołectwem w gminie Gryfów Śl. Uczestnictwo w życiu miejscowej społeczności, udział w ogólnopolskich imprezach reymontowskich, konkursach i zjazdach to atuty, które sprawiają, że placówka ta zawsze jest w centrum – konsoliduje mieszkańców i jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju kulturalnego Ubocza.

(Artur D. Grabowski)

Drukuj/generuj pdf

Na skróty