09.11.2009
Agnieszka Muszka

Święto Szkoły Podstawowej w Uboczu

Święto Szkoły Podstawowej w Uboczu

Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu
24 października 2009 roku  odbyła się uroczystość –  Święto Szkoły oraz ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły.

W tym uroczystym dniu dzieci z klasy pierwszej stali się pełnoprawnymi uczniami.  Wykonali wiele zadań, aby zasłużyć na miano ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. S. Reymonta w Uboczu. Program ślubowania i pasowania  oparty na  motywach legendy o zamku Gryf pomógł przenieść  się   w  tamte czasy, a dopełnił je nastrój wystroju szkoły, jak również  nauczyciele ubrani w niecodzienne „szaty”.

 

Bogaty i ciekawy program artystyczny oraz mnóstwo prezentów od zaproszonych gości dla pierwszoklasistów, za które bardzo dziękują na długo pozostanie w pamięci nie tylko najmłodszych uczniów.
Cała społeczność szkolna dziękuje Burmistrzowi Olgierdowi Poniźnikowi za podarowanie szkole rycerza i gryfa.

Każdego roku, w październiku, wspominamy naszego patrona W. S. Reymonta
w rocznicę nadania  szkole imienia tego wielkiego Polaka     i patrioty.
28 października 2000 roku to dzień, który na zawsze zostanie w naszej pamięci, bo od tego dnia wszystko się zaczęło i wiele się zmieniło. Okres czasu odkąd jesteśmy szkołą  imienia W.S. Reymonta, jest dla nas bardzo pracowity, bogaty w wydarzenia i spotkania z ważnymi osobistościami.

 

Staliśmy się członkami wielkiej społeczności Szkól Reymontowskich, nawiązaliśmy wiele kontaktów w kraju oraz zaprzyjaźniliśmy się z przedstawicielami Polonii kanadyjskiej ze szkoły reymontowskiej z Toronto.
Każdy Zlot Szkół Reymontowskich (w tym roku odbył się już XIII), jest okazją do pogłębiania przyjaźni oraz promocji naszej wsi i całej gminy Gryfów Śląski.

 

Po raz kolejny możemy powtórzyć  naszą maksymę, że Szkoła w Uboczu nie została na uboczu.
Choć jesteśmy małą szkołą, to nie brakuje nam pomysłów, energii i serca, aby realizować misję naszej szkoły, która brzmi: „Moja szkoła- mój drugi dom”. 

 

Mała szkoła jest bliżej dziecka, wszyscy się tu znają, nikt nie jest anonimowy i staramy się, aby nasi uczniowie czuli się tu prawie jak w domu. Najczęściej doceniają to nasi absolwenci, którzy często z rozrzewnieniem wspominają atmosferę w niej panującą.

 

Na przekór piętrzącym się trudnościom  i wszelkim przeciwnościom,  nasza placówka  wciąż  się rozwija i mamy nadzieję, że jej rozwój nie zostanie zahamowany, a wręcz przeciwnie, będzie jeszcze większy.

 

Nie byłoby to jednak możliwe bez zaangażowania życzliwych nam osób, dzięki którym nasza szkoła funkcjonuje . To dzięki przychylności i życzliwości władz samorządowych, wielu przyjaciołom i sympatykom naszej szkoły, rodzicom naszych uczniów, jak również pracownikom szkoły, nasze dzieci mogą uczyć się w pięknej, zadbanej i bogato wyposażonej szkole.

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty