31.08.2015
Agnieszka Muszka

Święto plonów- dożynki- Wieża

Święto plonów- dożynki- Wieża

Gryfowskie dożynki odbędą się 13 września br. Tym razem będą miały one miejsce w Wieży, a poprzedzi je Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śl. Po niej dożynkowy korowód przejdzie na plac pana Hawrylewicza, który go chętnie użyczył. Starostami dożynek będą Danuta i Stanisław Krawczyk. Mocno w organizację dożynek zaangażował się radny Rady Miejskiej Jerzy Guzy oraz sołtys wsi Barbara Pasiak. Na tę okazję organizatorzy przygotowali okazjonalną publikację o łużyckich dożynkach. Podczas tegorocznego święta plonów nie zabraknie na pewno zespołów folklorystycznych, turnieju sołectw oraz dobrej muzyki. Będzie to też okazja do odznaczeń zasłużonych dla rolnictwa oraz dla tych, którzy przysłużyli się gryfowskiej społeczności. Już dziś serdecznie zapraszamy na to gryfowskie święto plonów.
(ADG)

Gryfowskie dożynki odbędą się 13 września br. Tym razem będą miały one miejsce w Wieży, a poprzedzi je Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śl. Po niej dożynkowy korowód przejdzie na plac pana Hawrylewicza, który go chętnie użyczył. Starostami dożynek będą Danuta i Stanisław Krawczyk. 

Mocno w organizację dożynek zaangażował się radny Rady Miejskiej Jerzy Guzy oraz sołtys wsi Barbara Pasiak. Na tę okazję organizatorzy przygotowali okazjonalną publikację o łużyckich dożynkach. Podczas tegorocznego święta plonów nie zabraknie na pewno zespołów folklorystycznych, turnieju sołectw oraz dobrej muzyki. Będzie to też okazja do odznaczeń zasłużonych dla rolnictwa oraz dla tych, którzy przysłużyli się gryfowskiej społeczności. Już dziś serdecznie zapraszamy na to gryfowskie święto plonów.(ADG)

Źródło: Ziemia Lubańska

Ponadto od godziny 14 do godziny 17 Policja znakuje rowery.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty