05.10.2015
Agnieszka Muszka

Świetny występ ORLIKÓW ze szkółka piłkarskiej UKS- Gryfów Śl.

Trzecia edycja turnieju orlików w ramach rozgrywek OZPN Jelenia Góra odbyła się na stadionie Włókniarza Mirsk. Przyjechało 7 drużyn ( APIS Jędrzychowice, SKORPIONY Lubań, CZARNI Lwówek , FA Lwówek Śl. , UKS PIEŃSK , UKS- GRYFÓW ŚL. i gospodarze WŁÓKNIARZ Mirsk). Podzielono drużyny na dwie grupy . Trafiliśmy teoretycznie do tzw.: „grupy śmierci” grając ze SKORPIONAMI Lubań i APIS Jędrzychowice.

Pierwszy mecz grupowy graliśmy ze Skorpionami, początek spotkania należał do nas, lecz niewykorzystane sytuacje w piłce się mszczą i tak było tym razem- w przeciągu 3 minut tracimy 2 bramki. Jednak zespół pokazał charakter i doprowadził do remisu, a na 20 sekund przed końcem spotkania mogliśmy jeszcze wygrać, lecz strzał Klaudi Bocheńskiej wylądował na spojeniu słupka z poprzeczką. Mecz zakończył się remisem 2:2. W drugim spotkaniu naszej grupy SKORPIONY pokonały APIS Jędrzychowice 2:1. Wiedzieliśmy, że z APISEM nie możemy przegrać ,aby awansować do półfinału. Zespół z Jędrzychowic mecz musiał wygrać. Była zacięta walka . Niesamowite parady naszego bramkarza Jakuba Nowosielskiego i piękna bramka Szymona Mazika dała nam zwycięstwo 1:0. Jesteśmy w półfinale, gdzie zagraliśmy  z wygranymi grupy A czyli FA Lwówek Śląski. Początek meczu półfinałowego w wykonaniu naszej drużyny był katastrofalny, po błędach obrońców już w czwartej minucie spotkania przegrywaliśmy 0:2. Dopiero w 6 minucie po składnej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lwówka znalazł się Władek Dukacki, który strzela dla nas pierwszą bramkę- jest 1:2. Bramka ta dała nam nadzieje i spowodowała, że zespół uwierzył, że jeszcze nic straconego .                      W dziesiątej minucie spotkania po błędzie obrońcy z Lwówka dogodną sytuację wykorzystał Szymon Mazik, który strzelił trzecią bramkę w turnieju. Było już 2:2. Gdy wydawało się ,że spotkanie zakończy się remisem w  jedenastej minucie spotkania po składnej akcji prawą stroną boiska silnym strzałem w krótki róg bramki  strzela dla nas trzecią bramkę Dawid Serdeczny-prowadzimy 3:2. Już do końca spotkania nie oddaliśmy zwycięstwa i awansowaliśmy do finału. W finale spotkaliśmy się gospodarzami turnieju Włókniarzem Mirsk ( który wygrał w karnych półfinał ze SKORPIONAMI Lubań).   Przystąpiliśmy do meczu finałowego bardzo skoncentrowani. Wiedzieliśmy, że musimy być uważni od początku. W przeciwieństwie do poprzednich meczy, w których traciliśmy szybko bramki – w tym od początku dyktowaliśmy warunki stwarzając dogodne sytuacje. Już w trzeciej minucie spotkania po składnej akcji prowadzenie nam daje Dawid Serdeczny, który strzałem w długi róg bramki pokonuje bramkarza Włókniarza. Jest 1:0. Nasza gra się nie zmieniała-byliśmy stroną przeważającą i kolejną bramkę zdobywamy w 7 minucie spotkania, a jego autorem jest Władek Dukacki. Prowadzimy z gospodarzami 2:0. Dopiero w 10 minucie spotkania Włókniarz miał sytuację z rzutu wolnego, lecz strzał zawodnika z Mirska trafia w dobrze ustawiony mór. Kolejne minuty meczu to narastająca przewaga naszego zespołu, który w 11 minucie strzela trzecią bramkę ,a jej autorem był Dawid Serdeczny. Jest 3:0 i wiedzieliśmy, że tego meczu nie przegramy. Cieszy postawa naszego zespołu, który bez naszego podstawowego obrońcy ( Piotra Szurmieja) wygrywa kolejny turniej – tym razem w Mirsku. Należy nadmienić ,że najlepszym bramkarzem turnieju został nasz zawodnik Jakub Nowosielski, który z rąk Burmistrza Mirska odebrał pamiątkowy puchar-gratulujemy.
Skład naszego zespołu: w bramce Jakub Nowosielski, kapitan- Szymon Mazik, Klaudia Bocheńska, Maciej Wieliczko , Patryk Wiktorowicz, Mikołaj Bocian , Seweryn Jeziorny, Hubert Kaczarewski, Dawid Serdeczny, Konrad Mieczkowski, Władysław Dukacki,
Bramki dla Szkółki Piłkarskiej UKS-ZSOiZ Gryfów Śląski:
Szymon Mazik – 4 bramki w turnieju
Dawid Serdeczny – 3 bramki w turnieju
Władysłąw Dukacki – 2 bramki w turnieju
Trenerem ORLIKÓW Szkółki Piłkarskiej UKS Gryfów jest Arkadiusz Cichoń

Pierwszy mecz grupowy graliśmy ze Skorpionami, początek spotkania należał do nas, lecz niewykorzystane sytuacje w piłce się mszczą i tak było tym razem- w przeciągu 3 minut tracimy 2 bramki. Jednak zespół pokazał charakter i doprowadził do remisu, a na 20 sekund przed końcem spotkania mogliśmy jeszcze wygrać, lecz strzał Klaudi Bocheńskiej wylądował na spojeniu słupka z poprzeczką. Mecz zakończył się remisem 2:2. W drugim spotkaniu naszej grupy SKORPIONY pokonały APIS Jędrzychowice 2:1. Wiedzieliśmy, że z APISEM nie możemy przegrać ,aby awansować do półfinału. Zespół z Jędrzychowic mecz musiał wygrać. Była zacięta walka . Niesamowite parady naszego bramkarza Jakuba Nowosielskiego i piękna bramka Szymona Mazika dała nam zwycięstwo 1:0. Jesteśmy w półfinale, gdzie zagraliśmy  z wygranymi grupy A czyli FA Lwówek Śląski. Początek meczu półfinałowego w wykonaniu naszej drużyny był katastrofalny, po błędach obrońców już w czwartej minucie spotkania przegrywaliśmy 0:2. Dopiero w 6 minucie po składnej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lwówka znalazł się Władek Dukacki, który strzela dla nas pierwszą bramkę- jest 1:2. Bramka ta dała nam nadzieje i spowodowała, że zespół uwierzył, że jeszcze nic straconego .W dziesiątej minucie spotkania po błędzie obrońcy z Lwówka dogodną sytuację wykorzystał Szymon Mazik, który strzelił trzecią bramkę w turnieju. Było już 2:2. Gdy wydawało się ,że spotkanie zakończy się remisem w  jedenastej minucie spotkania po składnej akcji prawą stroną boiska silnym strzałem w krótki róg bramki  strzela dla nas trzecią bramkę Dawid Serdeczny-prowadzimy 3:2. Już do końca spotkania nie oddaliśmy zwycięstwa i awansowaliśmy do finału. W finale spotkaliśmy się gospodarzami turnieju Włókniarzem Mirsk ( który wygrał w karnych półfinał ze SKORPIONAMI Lubań).   Przystąpiliśmy do meczu finałowego bardzo skoncentrowani. Wiedzieliśmy, że musimy być uważni od początku. W przeciwieństwie do poprzednich meczy, w których traciliśmy szybko bramki – w tym od początku dyktowaliśmy warunki stwarzając dogodne sytuacje. Już w trzeciej minucie spotkania po składnej akcji prowadzenie nam daje Dawid Serdeczny, który strzałem w długi róg bramki pokonuje bramkarza Włókniarza. Jest 1:0. Nasza gra się nie zmieniała-byliśmy stroną przeważającą i kolejną bramkę zdobywamy w 7 minucie spotkania, a jego autorem jest Władek Dukacki. Prowadzimy z gospodarzami 2:0. Dopiero w 10 minucie spotkania Włókniarz miał sytuację z rzutu wolnego, lecz strzał zawodnika z Mirska trafia w dobrze ustawiony mór. Kolejne minuty meczu to narastająca przewaga naszego zespołu, który w 11 minucie strzela trzecią bramkę ,a jej autorem był Dawid Serdeczny. Jest 3:0 i wiedzieliśmy, że tego meczu nie przegramy. Cieszy postawa naszego zespołu, który bez naszego podstawowego obrońcy ( Piotra Szurmieja) wygrywa kolejny turniej – tym razem w Mirsku. Należy nadmienić ,że najlepszym bramkarzem turnieju został nasz zawodnik Jakub Nowosielski, który z rąk Burmistrza Mirska odebrał pamiątkowy puchar-gratulujemy.