02.11.2010
Agnieszka Muszka

Sukces sportowców z gryfowskiego gimnazjum

19 października odbyły się indywidualne powiatowe biegi przełajowe w Rakowicach Wielkich o puchar Przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego . Gimnazjum w Gryfowie Śl. reprezentowało 14 uczestników, startujących w różnych kategoriach wiekowych. Reprezentacja szkoły zdobyła siedem z dziewięciu możliwych medali.

Na dystansie 1200m największy sukces odniósł Mateusz Raczek, zdobywając I miejsce. Tuż za nim podążyli inni, zajmując medalowe lokaty. II miejsce na tym samym dystansie zajął Łukasz Bursacki.

Na dystansie 1600m tryumfowali, zajmując I miejsce – Dawid Turowicz, II miejsce – Marcin Lewandowski, III miejsce Maksymilian Makuchowski.

Dziewczęta dorównały chłopcom, Na dystansie 1000 metrów Karolina Dziadkowska zajęła II miejsce, a Marcelina Zwierzańska III miejsce.

Uczniowie zakwalifikowali się na zawody wojewódzkie, które odbędą się 14.04.2011 r. we Wrocławiu

Uczniów do startu w biegach przełajowych przygotowywali nauczyciele : mgr Agnieszka Gumieniak, mgr Krzysztof Złocik, mgr Lesław Augustyn, mgr Krzysztof Gajewski i mgr Krzysztof Babiak.

Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: mgr Krzysztof Babiak