12.06.2017
Agnieszka Muszka

Sportowy Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Gryfowie Śl.

Sportowy Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Gryfowie Śl.

Sportowy Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej
1 czerwca to wyjątkowo radosne święto wszystkich dzieci. Jak co roku obchodziliśmy je również w naszej szkole. Po spotkaniach z wychowawcami, cała społeczność szkolna, udała się na plac apelowy, gdzie nastąpiło oficjalnie otwarcie obchodów Dnia Dziecka. Mogliśmy obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczennice klasy VI a – Lenę Płuciennik i Natalię Maziatę. Uczennice zaprezentowały piosenkę, którą zwyciężyły w kategorii duetów podczas I Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej. Po złożeniu przez Dyrekcję dzieciom życzeń, rozpoczęły się międzyklasowe rozgrywki sportowe. Uczniowie rywalizowali ze sobą podczas turnieju o puchar Przewodniczącej Rady Rodziców. Wśród klas najmłodszych (I-III) zwyciężyli uczniowie III c, natomiast w kategorii klas starszych (IV-VI) – najlepsza okazała się drużyna VI a. Serdecznie gratulujemy tegorocznym triumfatorom.

1 czerwca to wyjątkowo radosne święto wszystkich dzieci. Jak co roku obchodziliśmy je również w naszej szkole. Po spotkaniach z wychowawcami, cała społeczność szkolna, udała się na plac apelowy, gdzie nastąpiło oficjalnie otwarcie obchodów Dnia Dziecka.

 Mogliśmy obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczennice klasy VI a – Lenę Płuciennik i Natalię Maziatę. Uczennice zaprezentowały piosenkę, którą zwyciężyły w kategorii duetów podczas I Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej. Po złożeniu przez Dyrekcję dzieciom życzeń, rozpoczęły się międzyklasowe rozgrywki sportowe. Uczniowie rywalizowali ze sobą podczas turnieju o puchar Przewodniczącej Rady Rodziców. Wśród klas najmłodszych (I-III) zwyciężyli uczniowie III c, natomiast w kategorii klas starszych (IV-VI) – najlepsza okazała się drużyna VI a. Serdecznie gratulujemy tegorocznym triumfatorom.
Nie zbrakło atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na boisku szkolnym stanęły kolorowe dmuchańce, które stały się okazją do wspaniałej zabawy a zarazem były świetnym sposobem aktywnego spędzania czasu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa z dość obszerną pulą nagród do wygrania. Wspaniałym urozmaiceniem zabawy było rozlosowanie nagród dodatkowych wśród zakupionych przez dzieci losów. Winszujemy wszystkim szczęśliwcom!
Nie zabrakło też amatorów słonych i słodkich smakołyków. Na terenie szkoły otwarte było stoisko z popcornem oraz kawiarenka. W przerwie, odpoczywając w klasach, uczniowie mogl posilić się smacznymi pączkami i odzyskać energię utraconą podczas rywalizacji sportowej.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc.
Przewodniczącej Rady Rodziców P. Małgorzacie Poprawie za osobiste zaangażowanie w zorganizowanie imprezy, P. Agnieszce Mielniczyn, P. Ryszardowi Sułtanowskiemu,
P. Kamili Wyżykowskiej, P. Dorocie Grabskiej, P. Katarzynie Romanowskiej, P. Marzenie Chaczko, , P. Annie Reut, P. Agacie Kowalkowskiej
Dzięki Państwa wsparciu udało się zorganizować świetną zabawę dla naszych pociech. W końcu najpiękniejszym podziękowaniem jest wdzięczność dziecięcych oczu i serc a jak mawiał Janusz Korczak, jeden z największych autorytetów wśród przedwojennych polskich pedagogów: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
                                                                                             Dyrekcja SP w Gryfowie Śląskim

Mogliśmy obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczennice klasy VI a – Lenę Płuciennik i Natalię Maziatę. Uczennice zaprezentowały piosenkę, którą zwyciężyły w kategorii duetów podczas I Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej. Po złożeniu przez Dyrekcję dzieciom życzeń, rozpoczęły się międzyklasowe rozgrywki sportowe. Uczniowie rywalizowali ze sobą podczas turnieju o puchar Przewodniczącej Rady Rodziców. Wśród klas najmłodszych (I-III) zwyciężyli uczniowie III c, natomiast w kategorii klas starszych (IV-VI) – najlepsza okazała się drużyna VI a. Serdecznie gratulujemy tegorocznym triumfatorom.Nie zbrakło atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na boisku szkolnym stanęły kolorowe dmuchańce, które stały się okazją do wspaniałej zabawy a zarazem były świetnym sposobem aktywnego spędzania czasu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa z dość obszerną pulą nagród do wygrania. Wspaniałym urozmaiceniem zabawy było rozlosowanie nagród dodatkowych wśród zakupionych przez dzieci losów. Winszujemy wszystkim szczęśliwcom!Nie zabrakło też amatorów słonych i słodkich smakołyków. Na terenie szkoły otwarte było stoisko z popcornem oraz kawiarenka. W przerwie, odpoczywając w klasach, uczniowie mogl posilić się smacznymi pączkami i odzyskać energię utraconą podczas rywalizacji sportowej.Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc.Przewodniczącej Rady Rodziców P. Małgorzacie Poprawie za osobiste zaangażowanie w zorganizowanie imprezy, P. Agnieszce Mielniczyn, P. Ryszardowi Sułtanowskiemu,P. Kamili Wyżykowskiej, P. Dorocie Grabskiej, P. Katarzynie Romanowskiej, P. Marzenie Chaczko, P. Annie Reut, P. Agacie Kowalkowskiej. Dzięki Państwa wsparciu udało się zorganizować świetną zabawę dla naszych pociech. W końcu najpiękniejszym podziękowaniem jest wdzięczność dziecięcych oczu i serc a jak mawiał Janusz Korczak, jeden z największych autorytetów wśród przedwojennych polskich pedagogów: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
                                                                                Dyrekcja SP w Gryfowie Śląskim

GALERIA

Drukuj/generuj pdf

Na skróty