13.01.2014
Agnieszka Muszka

Sportowe wsparcie

Sportowe wsparcie

Podczas ostatniej planowej kontroli komisji rewizyjnej gryfowskiej Rady Miejskiej na kompleksie boisk „Orlik 2012” przy gimnazjum zgłoszone zostało zapotrzebowanie na sprzęt sportowy. Niektóre dzieci, zwłaszcza te z biedniejszych rodzin, nie posiadają własnych piłek i z tego powodu nie mają możliwości uczestnictwa w zajęciach sportowych, które są tam organizowane.

30 grudnia 2013 roku, podczas ostatniej sesji, gryfowscy radni na ręce przedstawiciela gimnazjum – głównej księgowej Adriany Karpowicz – przekazali komplet piłek do siatkówki i gry w piłkę nożną o wartości 300 zł. Niebawem także inni radni dołączą do grupy wsparcia i taką pomoc sprzętową otrzymają także gryfowskie siatkarki, które na swoim koncie także mają niebagatelne osiągnięcia.

– Pomyśleliśmy sobie, że będziemy wspierać naszych sportowców i wspomagać ich w osiąganiu sukcesów. To jest bardzo ważne – mówi radna Urszula Maga, przewodnicząca komisji rewizyjnej. – Dzięki temu także te biedniejsze dzieci będą mogły uczestniczyć w tych zajęciach, bo przecież o to właśnie chodzi.

Jak zapewniają radni – kolejny komplet sprzętu już wkrótce także trafi w odpowiednie ręce, aby w zdrowym ciele był także zdrowy duch sportowej rywalizacji, dając sposobność do rozwijania piłkarskich talentów wśród młodzieży z Gryfowa Śl.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty