20.01.2021
Paweł Cerkanowicz

Smartfon zamiast parkometru na płatnych parkingach w Gryfowie Śląskim.

Smartfon zamiast parkometru na płatnych parkingach w Gryfowie Śląskim.

Od 04.01.2021 r. użytkownicy aplikacji moBiLET będą mogli opłacić faktyczny czas postoju na płatnych parkingach w Gryfowie Śląskim. moBiLET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego zakupu biletu parkingowego. Kierowca może zakupić bilet zawsze i wszędzie (24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu) bez konieczności szukania parkomatu czy posiadania gotówki na dokonanie zakupu.

moBiLET jest dostępny dla wszystkich użytkowników sieci komórkowych, którzy posiadają urządzenie z dostępem do Internetu. Aby korzystać z moBiLET, użytkownik powinien pobrać bezpłatną aplikację z dedykowanego sklepu (Google Play, App Store lub App Gallery) lub ze strony m.mobilet.pl. Podczas pierwszego uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie krótkiej rejestracji.

moBiLET działa na zasadzie elektronicznej portmonetki – przedpłata (prepaid) trafia na indywidualny rachunek moBiLET. Aby dokonać wpłaty na konto Użytkownik może skorzystać z ekspresowego zasilenia bezpośrednio z aplikacji mobilnej. Użytkownik może też doładować konto prepaid za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego, BLIK, karty płatniczej lub poprzez stronę internetową. Oprócz konta prepaid wśród dostępnych metod płatności są także: BLIK, karta płatnicza oraz konto grupowe. Użytkownik może rozliczać się także w rachunku za telefon komórkowy („Płać z komórką”).

Płatne parkowanie w 7 krokach

Zakup biletu parkingowego w moBiLET jest prosty i trwa zaledwie kilka sekund. Po zaparkowaniu należy:

  1. Uruchomić aplikację, wybrać „Płatne parkowanie”, miasto „Gryfów Śląski”.
  2. Podać nr rejestracyjny pojazdu i wybrać czas postoju.
  3. Potwierdzić zakup.
  4. Sprawdzić wyświetlony bilet, który jest potwierdzeniem prawidłowo wniesionej opłaty.
  5. Zdalnie przedłużyć bilet lub zakończyć parkowanie.
  6. Płacić tylko za wykorzystany czas.
  7. Warto oznaczyć swój pojazd winietą moBiLET.

Winieta ( do pobrania i wydruku )

Drukuj/generuj pdf

Na skróty