05.03.2014
Agnieszka Muszka

Serdeczne spotkanie

Serdeczne spotkanie

Od kilu lat Biblioteka Publiczna w Gryfowie Śl. w galerii Europejskiego Centrum Kulturalno-Informacyjnego organizuje spotkanie integracyjne z dziećmi, młodzieżą niepełnosprawną i ich rodzicami. W tym roku odbyło się ono 13 lutego czyli w przeddzień walentynek, a uczestniczyli w nim mieszkańcy Gryfowa Śl. oraz Mirska.

W związku z obchodami święta zakochanych zaaranżowano walentynkową oprawę z czerwonym sercem w roli głównej, a wszystko pod hasłem „Dzielimy się sercem”. 
– Nasi goście zza miedzy przybyli do nas w komplecie z przewodniczącą Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Specjalnej Troski w Mirsku panią Danutą Szeląg na czele – mówi Marzena Wojciechowska, dyrektor gryfowskiej biblioteki. – Spotkanie tradycyjnie już rozpoczął występ młodzieży gimnazjalnej działającej pod kierunkiem pani Anity Ochockiej i Elżbiety Kilarskiej.
Gimnazjaliści przedstawili program słowno-muzyczny oraz prezentację multimedialną dotyczącą walentynek. Po występie pałeczkę dowodzenia przejęła gryfowska bibliotekarka Jolanta Kuczyńska i od tej chwili każdy gość był zaangażowany we wspaniałą zabawę przy muzyce, z konkursami, losami, walentynkowymi serduszkami i wierszykami. Wspólnym dziełem uczestników było ogromne czerwone serce z imionami, które po zakończeniu zabawy zostało wyeksponowane na wystawie w bibliotece.
– To był wspaniały, pełen dobrej energii i radości wspólnie spędzony czas – podkreśla Marzena Wojciechowska. 

W związku z obchodami święta zakochanych zaaranżowano walentynkową oprawę z czerwonym sercem w roli głównej, a wszystko pod hasłem „Dzielimy się sercem”. – Nasi goście zza miedzy przybyli do nas w komplecie z przewodniczącą Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Specjalnej Troski w Mirsku panią Danutą Szeląg na czele – mówi Marzena Wojciechowska, dyrektor gryfowskiej biblioteki. – Spotkanie tradycyjnie już rozpoczął występ młodzieży gimnazjalnej działającej pod kierunkiem pani Anity Ochockiej i Elżbiety Kilarskiej.Gimnazjaliści przedstawili program słowno-muzyczny oraz prezentację multimedialną dotyczącą walentynek. Po występie pałeczkę dowodzenia przejęła gryfowska bibliotekarka Jolanta Kuczyńska i od tej chwili każdy gość był zaangażowany we wspaniałą zabawę przy muzyce, z konkursami, losami, walentynkowymi serduszkami i wierszykami. Wspólnym dziełem uczestników było ogromne czerwone serce z imionami, które po zakończeniu zabawy zostało wyeksponowane na wystawie w bibliotece.- To był wspaniały, pełen dobrej energii i radości wspólnie spędzony czas – podkreśla Marzena Wojciechowska. 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty