19.10.2010
Agnieszka Muszka

Sensowna współpraca

Sensowna współpraca

30 września dyrektor Gimnazjum w Gryfowie Śl. Alicja Kownacka i dyrektor Gimnazjum w Bischofswerdzie Bodo Lehning podpisali umowę o współpracy szkół. Młodzi ludzie z Polski i Niemiec razem zwiedzali okolice i brali udział w warsztatach.

(GRYFÓW ŚLĄSKI) 30 września dyrektor Gimnazjum w Gryfowie Śl. Alicja Kownacka i dyrektor Gimnazjum w Bischofswerdzie Bodo Lehning podpisali umowę o współpracy szkół. Młodzi ludzie z Polski i Niemiec razem zwiedzali okolice i brali udział w warsztatach.

 

Umowa o współpracy gimnazjum w Gryfowie i Bischofswerdzie jest ważnym punktem transgranicznego współdziałania obu miast. Najistotniejsze jest jednak to, że z tej ugody korzystać będą uczniowie zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej.

 

Wraz z dyrektorem Bodo Lehningiem do Gryfowa przyjechała grupa niemieckiej młodzieży, która spotkała się z gryfowskimi gimnazjalistami w ramach realizowanego wspólnie projektu „Europejskie Centrum Kulturalno-Informacyjne”.

 

Pierwsza część warsztatów odbyła się w auli szkoły, gdzie młodzież z obu placówek przygotowała wystawę prac plastycznych, które powstały na poprzednim spotkaniu młodzieży w Bischofswerdzie – mówi dyrektor gryfowskiego gimnazjum Alicja Kownacka.
Młodzież z Polski i Niemiec udała się także do Pławnej w okolicy Lwówka Śląskiego, a potem do Kamienia koło Mirska na warsztaty językowe i historyczne, podczas których mogła doskonalić swoje umiejętności w zakresie języka niemieckiego i angielskiego, poznać historię regionu oraz spędzić wspólnie czas przy ognisku i przy dobrej zabawie.

 

Spotkanie młodzieży z pewnością zakończyło się sukcesem,  ponieważ oprócz całkowicie namacalnych wyników takich jak podpisanie umowy oraz otwarcie wystawy uzyskaliśmy jeszcze inne efekty – podsumowuje dyrektor Alicja Kownacka. – Młodzież uczestnicząc w tych warsztatach nawiązała kontakty i przyjaźnie, planuje następne spotkania i dostrzega sens poszerzania znajomości języków obcych.

 

 

Ziemia Lubańska Nr 20(403) * 20.10-3.11.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty