27.03.2015
Agnieszka Muszka

Ruszają sportowe zajęcia

Ruszają sportowe zajęcia

W ramach programów, które zostały ogłoszone przez Ministerstwo Sportu, gmina Gryfów Śl. zgłosiła się do dwóch z nich – „Umiem pływać” i „Multisport”. Już niebawem ruszą zajęcia, o czym zapewnia Agnieszka Muszka z Urzędu Gminy i Miasta.

Udział w zajęciach pływackich wezmą trzy 15-osobowe grupy. Będą to dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej, natomiast „Multisport” jest kierowany do dzieci z klas IV-VI – mówi Agnieszka Muszka, inspektor ds. współpracy z zagranicą i promocji gminy. – Do tych przedsięwzięć zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śl. oraz UKS „Atleta” z Rząsiny.

Propozycja przygotowana przez gminę dla najmłodszych mieszkańców miasta to nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Doświadczenie pokazało, że warto iść w tym kierunku i stąd właśnie kontynuacja. Warto przy tym wspomnieć, że gminny samorząd do realizacji zajęć nie dokłada swoich środków. Szkoły otrzymają natomiast sprzęt sportowy. Wszystkie te przedsięwzięcia są prowadzone przez Dolnośląską Federację Sportu, która będzie także opłacać instruktorów zajęć sportowych.

(AG) Ziemia Lubańska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty