18.11.2013
Agnieszka Muszka

Rozwijamy swoje pasje

Rozwijamy swoje pasje

16.10.2013 r. klasy młodsze zostały zaproszone przez Panie z Biblioteki Publicznej w Gryfowie Śl. na spotkanie z autorką książek dla dzieci Wiolettą Piasecką.  Pisarka w zabawny i atrakcyjny sposób wprowadziła dzieci w  świat bajek i baśni, a zagadki i wróżby zachęcały je do brania aktywnego udziału w niecodziennych zajęciach. Na zakończenie każdy  mógł kupić wybraną przez siebie  książeczkę  z imiennym autografem pisarki.

18 października 2013 roku  naszą szkołę odwiedził Romuald Mieczkowski autor publikacji radiowych i telewizyjnych, poeta, współtwórca Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polaków na Litwie.

Uczniowie i nauczyciele mieli okazję posłuchać fragmentów wierszy z twórczości znamienitego gościa oraz obejrzeć podczas prezentacji multimedialnej zabytki Wilna: kościół pw. św. Anny, kościół pw. św. Piotra i Pawła, Bramę Miednicką zwaną Ostrą Bramą z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Korzyści spotkania były obustronne – młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat kultury polskiej na Litwie.

Kontynuacją tego spotkania był wyjazd i uczestnictwo szkolnego pocztu sztandarowego dnia 20.10.2013 r. w uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy oraz w Koncercie Galowym kończącym obchody Legnickich Dni Kultury Kresowej. Była to prawdziwa integracja wielopokoleniowa mieszkańców regionu legnickiego.

 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty