07.07.2015
Agnieszka Muszka

Rowerowe zmagania na rozpoczęcie wakacji

Rowerowe zmagania na rozpoczęcie wakacji

  W niedzielny poranek 28 czerwca 2015r. zawodnicy licencjonowani i niezrzeszeni, łącznie 82 uczestników, na trasie długości 11,5 km, Gryfów – Brzeziniec – Proszówka z metą na Górze Św. Anny przy Kaplicy Leopolda, rywalizowali w Mistrzostwach Dolnego Śląska MTB w jeździe indywidualnej na czas. Zawody były jednocześnie już VII Wyścigiem Kolarskim o Puchar Św. Anny z Proszówki organizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki we współpracy z Urzędem Gminy i Miasta Gryfów Śląski, z Sołtysem i Radą Sołecką Proszówka oraz  OSP Proszówka i Brzeziniec.

Zapisy w biurze zawodów w Ratuszu rozpoczęły się już od godziny 8:00. Przez cały czas trwania zawodów kolarskich nieocenionym talentem konferansjerskim wspierał nas Burmistrz Gryfowa- za co jesteśmy bardzo wdzięczni.  Po godz. 10.00 sędzia główny Wiesław Kucab dokonał rozpoczęcia wyścigu – honorowym startem i przejazdem wokół ratusza wszystkich zawodników w asyście  Policji i Straży Miejskiej z Gryfowa Śląskiego oraz Strażaków z OSP Proszówka i Brzeziniec. Tradycyjnie na rozwidleniu dróg przy budynku firmy HORNER co minutę indywidualnie startowali zawodnicy na trasę przejazdu wyścigu, za udostępnienie i organizację miejsca bardzo dziękujemy Radnemu Ryszardowi Sawczak. 

Dużym zaskoczeniem był czas zwycięzców zmagań rowerowych. Spośród 61 kolarzy zrzeszonych w klubach najlepszy czas uzyskał w Mistrzostwach Dolnego Śląska  Jakub Krupa z MITUTOYO DEMAPWR TEAM (29:28:93). W nagrodę otrzymał puchar ufundowany przez Burmistrza Gryfowa oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep Firmowy QUEST z Jeleniej Góry oraz Muzyczne Radio Jelenia Góra. Natomiast wśród 21 kolarzy bez licencji w VII Wyścigu MTB najlepszy czas wypracował Figurski Szymon z Gryfowa (26:40:02) Należy dodać, że to już drugie zwycięstwo naszego mieszkańca w zeszłym roku uzyskał czas (26:33:21). W nagrodę z rąk Radnego Jerzego Guzy odebrał puchar oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep Firmowy QUEST z Jeleniej Góry oraz Muzyczne Radio Jelenia Góra. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnik niezrzeszony w klubie sportowym uzyskał lepszy czas o prawie 3 minuty od wyniku zawodowcy. Wszyscy Gratulujemy zwycięzcom, a szczególnie Szymonowi za tak dobry czas przejazdu mimo, że nie udało się pobić zeszłorocznego wyniku. Wręczenia pamiątkowych dyplomów, medali i nagród rzeczowych najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach dokonali Tadeusz Jagiełło–Radny Rady Powiatu, który zaszczycił nas swoją obecnością w dniu zawodów, Jerzy Guzy Radny Proszówki i Wieży oraz Jan August Sołtys Proszówki

Do wystartowania w wyścigu oprócz zawodników z klubów rowerowych zdecydowali się też pasjonaci dwóch kółek z terenu Gminy Gryfów Śl. uzyskując czas przejazdu: Grzegorz Kołodziej, Gryfów Śl. (30:20:58), Mizgier Paweł, Krzewie Wielkie (32:38:16), Zdzisław Figurski, Gryfów Śl. (40:15:52), Jarnicki Tadeusz, Gryfów Śl. (47:10:23). Dodatkową atrakcją były nagrody specjalne ufundowane przez Muzyczne Radio Jelenia Góra rozlosowane wśród wszystkich uczestników zmagań rowerowych.

Dla dzieci i młodzieży niebiorących udziału w wyścigu kolarskim zorganizowano pod Kapliczką Leopolda „Piknik Edukacyjny” mający na celu najmłodszym uczestnikom wpojenie zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzieci i młodzież miały okazję poznać lub przypomnieć przepisy ruchu drogowego podczas rozwiązywania rebusów, krzyżówek i łamigłówek. Dodatkowo na wszystkich uczestników i kibiców na Górze św. Anny przy kapliczce Leopolda przygotowany został punkt gastronomiczny, na zmęczonych kolarzy czekały kiełbaski z grilla oraz napoje chłodzące.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów rowerowych, ale przede wszystkim Stowarzyszenie ogromne podziękowania kieruje do osób, instytucji i przedsiębiorstw bez których pomocy nie udało by się nam już po raz kolejny zorganizować imprezy na tak dużą skalę: Zakłady Mięsne Niebieszczańscy z Proszówki, Piekarnia Cukiernia Państwa Horbacz z Gryfowa, Przedsiębiorstwo Handlowe Państwa Sawczak i Kowalskich z Gryfowa, Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gryfowie Śl., Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śl., Firma Usługi Transportowe Mariusz Kordula z Olszyny, Agencja Ubezpieczeniowa „Bezpieczna Przyszłość” Andrzej Adamczuk, Firma Budowlana z Proszówki „SIMBUD” Robert Karpowicz, Firma z Proszówki ABI-POL Janusz i Sabina Niebieszczańscy. Podziękowania składamy mieszkańcom Proszówki i Gryfowa oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w przygotowania i organizację VII edycji wyścigu. (Anna Zawisza-Paliwoda)

fot. Anna Zawisza-Paliwoda i Małgorzata Klimko-Pawłowska

Wyniki zawodów w zalączeniu.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty