19.07.2010
Agnieszka Muszka

Promocja kolejnej książki

Promocja kolejnej książki

W upalne, piątkowe popołudnie 9 lipca 2010 rogu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gryfów Śląski odbyła się  promocja kolejnego tomiku poetyckiego Elżbiety Śnieżkowskiej Bielak. W pięknie zaadoptowanej na to wydarzenie czytelni, Poetka spotkała się z sympatykami jej twórczości, żeby zaprezentować im wiersze z najnowszego tomiku „Na pograniczach świtu”.

Spotkanie uświetnił swoją obecnością burmistrz Miasta i Gminy Gryfów Śląski, Pan Olgierd Poniżnik oraz przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki, które było wydawcą tomiku.
Przyszli także mieszkańcy Gryfowa i przyjaciele Autorki.

 

Jak zwykle przy takiej okazji, Poetka mówiła o powstaniu tomiku, o jego inspiracjach i  osobach, które przyczyniły się do jego powstania. Czytała też wiersze z tej książeczki, do których dobrała odpowiednia muzykę.
Przy okazji tego poetyckiego popołudnia, Elżbieta Śnieżkowska _ Bielak uchyliła rąbka tajemnicy, otaczającej jeszcze dwie kolejne książki prozatorskie, które są właśnie wydawane. Przeczytała opowiadanie „List z Białego Jaru”  wchodzące w zbiór opowiadań „A w Karkonoszach serce” oraz fragment drukowanej właśnie powieści „Randki.pl” zamieszczone w dwóch kolejnych numerach „Świętokrzyskiego Kwartalnika Literackiego”, który jest organem prasowym oddziału Związku Literatów Polskich w Kielcach.

 

Po lekturze utworów rozpoczęła się dyskusja  o twórczości Autorki i zaprezentowanych  tekstach.  Po spotkaniu Poetka podpisywała książki tym, którzy chcieli je mieć na własność.
Jak zwykle atmosfera tego spotkania była ciepła i nastrojowa. Wyczarowały ją piękną scenografią gryfowskie bibliotekarki pod kierownictwem Pani Marzeny Wojciechowskiej.

Nadmienić należy, ze tomik „Na pograniczach świtu”  zasponsorował Urząd Miasta Jelenia Góra oraz pan Janusz Larski – prezes firmy „Foleko” ze Świdnicy., a piękne grafiki do tej książeczki zrobiła artystka gryfowska Pani Joanna Małoszczyk.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty