01.08.2011
Agnieszka Muszka

Powiatowe Święto Policji w Gryfowie Śląskim

Powiatowe Święto Policji w Gryfowie Śląskim

Komenda Powiatowa Policja w Lwówku Śląskim swoje święto obchodziła w dn. 30 lipca br na gryfowskim rynku. Część oficjalna przebiegała uroczyście z asystą orkiestry dętej z Olszyny, choć w strugach deszczu. Gościem honorowym była Irena Dłużyk żona zmarłego w marcu br Leszka komendanta lwóweckiej Policji.

W obecności władz samorządowych powiatu lwóweckiego, burmistrzów Gryfowa Śl., Lwówka Śl. Lubomierza, Mirska i Wlenia  oraz pozostałych gości, z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wroclawiu insp. Andrzeja Łuczyszyna i Komendanta Powiatowego podinsp. Roberta Mirasa policjanci i pracownicy cywilni z powiatu odebrali odznaczenia, awanse i nagrody. Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymał podinsp. Jarosław Orabczuk – komendant Komisariatu Policji w Gryfowie Śl., który otrzymał gratulacje i prezent od władz samorządowych miasta za 20-lecie służby w Policji i 15-lecie kierowania jednostką w Gryfowie ŚL. Otrzymał też życzenia i prezent związany z nową-obecną siedzibą budynku komisariatu od sekretrza Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA mł.insp. Zdzisława Mireckiego (nadzorującego w przeszłości komisariat jako I zastępca Komendanta Powiatowego we Lwówku Śl. do 2006 r.).
Burmistrz Gryfowa Śl. Olgierd Poniźnik policjantkom wręczył lawendowe bukieciki, a gości obdarował drewnianymi pałkami policyjnymi. Obecnych na gryfowskich rynku na scenie rozbawiał parodysta Jacek Ziobro. Mieszkańcy mogli też zapoznac się z pracą Policji na specjalnym stoisku prewencji kryminalmenej.

 

 

Tekst
Zdzisław Mirecki

Drukuj/generuj pdf

Na skróty