24.05.2013
Agnieszka Muszka

Popowodziowe przetargi

Popowodziowe przetargi

Powoli problemy związane z usuwaniem szkód po ubiegłorocznej powodzi zaczynają się krystalizować także na terenie gminy Gryfów Śl.Pierwszy z nich dotyczył remontu mostu w Uboczu, a drugi modernizacji dróg gminy w tej samej miejscowości.

Kolejny przetarg związany jest z potrzebą odnowienia mostu w Rząsinach a ostatni z wymianą okien w szkole podstawowej w Gryfowie Śl.

– Do tej pory rozstrzygnięte zostały dwa postępowania, oba dotyczące Ubocza. Natomiast pozostałe przetargi jeszcze trwają – mówi Andrzej Tartak, inspektor ds. zamówień publicznych Urzędu Gminy i Miasta Gryfów Śl. – Aktualnie trwa weryfikacja ofert przetargowych. Mamy nadzieję na szybkie rozstrzygnięcie i podpisanie umów z wykonawcami.

Jak informują przedstawiciele gryfowskiego ratusza na wspomniane inwestycje przeznaczone zostanie 1.800.000 zł. Wszystkie inwestycje mają być zakończone najpóźniej do 20 sierpnia br. Ich realizacja jest możliwa dzięki dwumilionowej promesie na likwidację skutków ubiegłorocznej powodzi, udzielonej gminie Gryfów Śl. przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty