05.08.2009
Agnieszka Muszka

Polsko-czeski obóz dla miłośników kolarstwa ekstremalnego

Polsko-czeski obóz dla miłośników kolarstwa ekstremalnego

     Masz 18-26 lat? Interesujesz się kolarstwem ekstremalnym (freestyle, freeride)? Chcesz nauczyć się nowych trików lub poprawić technikę jazdy? Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, w imieniu swojej organizacji partnerskiej z Czech – stowarzyszenia Venkovsky Prostor z Liberca, zaprasza młodych mieszkańców Euroregionu Nysa do udziału w polsko-czeskim obozie rowerowym, organizowanym od 24 do 30 sierpnia 2009. Udział bezpłatny. Zgłoszenia są przyjmowane tylko do 17 sierpnia br.

    Ruszył nabór uczestników


    Venkovsky Prostor, we współpracy z lubańskim stowarzyszeniem „Pogranicze”, realizuje od kwietnia do września 2009 r. projekt zatytułowany „Tydzień współczesnych dyscyplin rowerowych”. Przedsięwzięcie to, dofinansowane przez Unię Europejską, wspiera nowoczesne dyscypliny rowerowe takie jak freestyle i freeride. W jego ramach w sierpniu 2009 r. zostanie przeprowadzony 7-dniowy polsko-czeski obóz rowerowy.


    30 uczestników pod opieką doświadczonych ekspertów, którymi będą Damjan Siriški, Petr Kraus i Jaromír Spěšný – odwiedzi ważniejsze bikeparki i skateparki w Euroregionie Nysa oraz będzie miało możliwość nauki trików, techniki jazdy, panowania nad rowerem oraz wykorzystywania w pełni parków.


    Uczestnicy obozu będą jednocześnie zbierać materiał fotograficzny i informacje na temat parków. Zostaną one opublikowane – jako efekt projektu – na interaktywnej mapie bike- i skateparków na stronie internetowej www.bikeparks.org, która została opracowana dzięki projektowi.


    Cała grupa zawita podczas ostatniego tygodnia wakacji do kilku przygranicznych gmin na terenie Czech i Polski oraz odwiedzi parki w Jeřmanice, Mníšek koło Liberca, Novy Bor lub bikepark Ještěd i trasy w Szklarskiej Porębie.


Projekt wspierają merytorycznie Freeride Team Ještěd oraz magazyn „Bike Action”.


    Możliwość udziału w obozie będzie miało 15 rowerzystów z Czech i 15 z Polski (mieszkańcy Euroregionu Nysa). Nabór uczestników w Polsce prowadzi magazyn „Bike Action”. Jeśli chcesz wziąć udział w tej niezwykłej przygodzie, zgłoś się za pośrednictwem adresu e-mail: bike@bikeaction.pl. Masz czas do 17 sierpnia br.! Na postawie zgłoszeń utworzony zostanie bank danych uczestników oraz osób rezerwowych.


Więcej informacji na temat obozu na stronach internetowych:
www.pogranicze-csb.home.pl
oraz
www.bikeaction.pl.
Informacje szczegółowe:
Tytuł projektu:
Tydzień współczesnych dyscyplin rowerowych
Realizator: Venkovský prostor o.p.s. (Liberec / Czechy)
Partner w Polsce: Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”
Partnerzy merytoryczni: Freeride Team Ještěd, Bike Action
Finansowanie: Środki finansowe Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nisa–Nysa,
Termin obozu: 24-30.08.2009

Warunki udziału:
– uczestnicy muszą posiadać miejsce zamieszkania na terenie Euroregionu Nysa: powiat bolesławiecki, powiat jaworski, miasto Jelenia Góra, powiat jeleniogórski, powiat kamiennogórski, powiat lubański, powiat lwówecki, powiat zgorzelecki, powiat złotoryjski, miasto Gozdnica (powiat żagański).
– w dniu rozpoczęcia obozu uczestnicy muszą mieć ukończone co najmniej 18 lat. W obozie mogą uczestniczyć osoby w wieku od 18 do 26 lat. Uczestnik musi posiadać obowiązkowo własny rower do MTB freestyle oraz w miarę możliwości także do freeride. Rowery do freeride mogą zostać dla uczestników ewentualnie nieodpłatnie wynajęte. Konieczna jest znajomość języka angielskiego.
– organizatorzy ponoszą za uczestników następujące koszty: standardowe wyżywienie, nocleg, transport, ewentualnie wynajęcie rowerów do freeride, ubezpieczenie zagranicą (tj. za polskich uczestników w Czechach) oraz wynagrodzenie dla osób prowadzących zajęcia.
– uczestnicy ponoszą we własnym zakresie koszty ewentualnego ubezpieczenia podczas dni obozu organizowanych we własnym kraju (tj. polscy uczestnicy w Polsce) oraz dojazdu na miejsce spotkania 24.08.2009 (Jeřmanice) / powrotu z obozu.

Miejsca obozu:
– Jeřmanice
– Ještěd
– Mníšek
– Nový Bor
– Szklarska Poręba

Prowadzący zajęcia:
– Damjan Siriški (AGang)
– Jaromír Spěšný (AGang)
– Petr Kraus (Red Bull, AGang)

Strona internetowa projektu: www.bikeparks.org,
Zdjęcia: Jaromír Spěšný / Jan Tandler (Czechy)

Więcej informacji / kontakt:
Magdalena Guła (do 07.08.2009 r.)
Marek Karłowski (od 10.08.2009 r.)
Południowo-Zachodnie Forum Samorządu
Terytorialnego „Pogranicze”
ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
Tel./fax: +48 (075) 721-50-77
E-mail:
Magdalena Guła: gula@pogranicze-csb.home.pl
Marek Karłowski: karlowski@pogranicze-csb.home.pl
www.pogranicze-csb.home.pl

Drukuj/generuj pdf

Na skróty