13.09.2023
Paweł Cerkanowicz

Podziękowania

Podziękowania

Składam serdeczne wyrazy podziękowania wszystkim współorganizatorom oraz sponsorom „Żniwnioków – Gminnego Święta Plonów” w Gryfowie Śląskim.

Serdecznie dziękuję  ks. Dziekanowi Krzysztofowi Kurzei oraz głównemu celebransowi ks. Profesorowi Sławomirowi Stasiakowi Rektorowi Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz czytającym Słowo Boże Panu Stanisławowi Sawczakowi oraz Kacprowi Łozińskiemu.

Dziękuję za uświetnienie otwarcia Dożynek hodowcom gołębi na czele ze Stanisławem Paszkowskim, Piotrem Niebylskim i Rafałem Jaszczyszynem.

Bardzo serdecznie dziękuję za dożynkowy posiłek załodze Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” na czele z panią dyrektor Anną Zawisza-Paliwoda a w szczególności paniom z kuchni – Jolancie Jastrzębskiej i Małgorzacie Bentkowskiej oraz za wsparcie udzielone przez Przedszkole Publiczne. Wyżywienie zdaniem gości było wyborne.

Bardzo ciepło i serdecznie dziękuję pracownikom Urzędu Gminy i Miasta, którzy w profesjonalny sposób przygotowali dekoracje przy wjazdach do miasta i na placu dożynkowym, dekorowali scenę, przygotowali i podali posiłek żniwny.

Dziękuję zespołowi organizacyjnemu z Urzędu za przygotowanie wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz dożynkowego korowodu. Bardzo serdecznie dziękuję dzielnej załodze MGOK pod wodzą niestrudzonej i niezawodnej Anny Michalkiewicz. To ona napisała scenariusz, zaplanowała i prowadziła tegoroczne uroczystości dożynkowe. Bardzo jeszcze raz jej dziękuję.

Słowa podziękowania kieruję pod adresem pracowników ZBGKiM za pomoc w przygotowaniu placu. Dziękuję dyrektorowi SP nr 2 pani Alicji Kuźniarz za pomoc w dekoracji sceny. Dziękuję pracownikom Biblioteki Publicznej za przygotowanie rekwizytów do turnieju „sołtysi – radni”, a w szczególny sposób Ewelinie Przybysz oraz Dariuszowi Wojciechowskiemu.

Pragnę pięknie podziękować rodzinie Państwa Matusewiczów za udostępnienie placu i pomieszczeń pod tegoroczne dożynki oraz za dostęp do energii elektrycznej Tadeuszowi, Maćkowi, Wojciechowi i Marcie.

Bardzo dziękuję za wszystkie przyłącza energetyczne Janowi Kownackiemu i za wsparcie Łukaszowi Sarzyńskiemu.

Moje podziękowania składam także druhom OSP z Gryfowa Śląskiego, Ubocza,  Wolbromowa, Krzewia Wielkiego, Proszówki i Młyńska, którzy w sposób profesjonalny kierowali ruchem przed i na placu dożynkowym, zabezpieczali p.poż i medycznie. Bardzo dziękuję funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji i miejscowego Komisariatu.

Dziękuję także Strażnikom Miejskim za udzieloną pomoc.

Słowa podziękowania kieruję pod adresem Starosty i Starościny tegorocznych dożynek państwa Joanny i Tomasza Krawczyków, a także całej rodziny Krawczyków za godne pełnienie roli gospodarzy, przygotowanie pięknie udekorowanej przyczepy z wieńcami i pyszności z dzika oraz nalewek gospodarza.

Niezwykle serdecznie dziękuję wszystkim sołtysom za pięknie przygotowane wieńce, stoiska oraz za godne reprezentowanie w turnieju dożynkowym na czele z Panią kapitan Marią Sosnowską, a także zorganizowanej i przygotowanej ekipie radnych pod wodzą Arkadiusza Cichonia.

W sposób szczególny pragnę podziękować reprezentacji Ubocza za przeprowadzenie konkursu „Smaki Lasu” i za debiutancki występ artystyczny KGW „Atomówek” podczas dożynek.

Dziękuję tym, którzy w jakikolwiek sposób pomagali technicznie i organizacyjnie przygotować to święto.

Gratuluję również wszystkim odznaczonym i wyróżnionym podczas uroczystości dożynkowych.

A teraz przechodzę do podziękowań dla sponsorów. Sponsorem strategicznym było konsorcjum EKO-MEL i JADAR , które reprezentował Pan Piotr Kowalczyk.

Kolejnymi sponsorami byli:

Józef Michalik – Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego,

Frederik Johannes Schouwenaar F.F. „Polmex” sp. z o.o.

Sabina i Janusz Niebieszczańscy Firma „ABI-POL”

Jędrzej Koman, Electro Invest

Jerzy Frania, PRI INSBUD

Jarosław Niedzielski, Adam Balicki, JADAR s.c.

Anna i Dominik Korpysa, Korpysa Meble sp.k.

Mariusz i Andrzej Kownaccy, Piekarnia Olszyna

Mieczysław Środa, Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej

Franciszek Michalik, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego

Anna i Andrzej Kowalscy, Krystyna i Stanisław Sawczak, Firma Rodzinna

PH” Sawczak”

Hurtownia Zofii i Zbigniewa Chomontów

Anna i Bartosz Jezierscy

Restauracja Obora

Magdalena Rękawiczna, Sklep „Piwniczka”

Marek i Darek Niebieszczańscy, Zakłady Mięsne „Niebieszczańscy”

Mirosława i Jerzy Horbacz – Piekarnia Cukiernia

Anna Struzik – Kwiaciarnia

Barbara Pasiak – Izerskie Słodkości u Basi

Danuta Cierlik – produkcja warzyw – Rząsiny

Hurtownia „Paulinka”

Joanna, Danuta, Stanisław i Tomasz Krawczykowie

Solar Eco Energia Jarosław Mielniczyn

Paweł Lewandowski

Witold Cybertowicz – Firma Przedsiębiorstwo Energetyczne CYWIT

Przemysław i Stanisław Fronc –EL-STAN

ZUOK IZERY – sp. z o.o.

Mirosław Hryniewicz – Firma Transportowa

Wszystkim Państwu bardzo gorąco dziękuję za wsparcie finansowe, rzeczowe, usługowe i inne przy organizacji „Żniwnioków – Gminnego Święta Plonów” w Gryfowie Śląskim – 10 września 2023 r.

 

                                                                            Burmistrz Gminy i Miasta

                                                                                     Olgierd Poniźnik

Drukuj/generuj pdf

Na skróty