28.08.2009
Agnieszka Muszka

Pod znakiem kanalizacji

Pod znakiem kanalizacji

Bieżący rok jest w Gryfowie okresem porządkowania gospodarki wodno-ściekowej. Miejscowy magistrat przeznaczył na ten cel blisko 150 tys. zł.

Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gryfowie w ostatnim czasie podłączył 11 szamb do kanalizacji, co kosztowało gminę 60 tys. zł. To jednak nie koniec inwestycji. W wyniku przetargu firma Hemax z Mirska uporządkowała gospodarkę wodno-ściekową w obrębie ulicy Źródlanej, Bankowej i Felczerskiej i to przedsięwzięcie wyniosło 71 tys. zł.

– Zamierzamy w przyszłym roku przypiąć wszystkie szamba do kanalizacji, tak by ten proces zakończyć – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik. – Powoduje to obopólną korzyść. Poprawiamy stan sanitarny, nie ma tzw. wyziewów i przecieków, bo są to jednak stare szamba, i zniknie w końcu ten nieciekawy odór.

Wszystko zatem zostanie podłączone do sieci i zakończone zostanie już w przyszłym roku, na co bardzo liczą sami mieszkańcy miasta. Jak wspomina gospodarz gminy – kompleksowo jeszcze w tym roku pracami objęta zostanie ul. Słoneczna. Wykonawca wszedł już na teren budowy. Ten sam przedsiębiorca realizuje również jeszcze inne zadanie, budując nowy wodociąg przy ul. Oldzańskiej. Wszystko wskazuje więc na to, że tak obecny jak i przyszły rok upłynie w Gryfowie pod znakiem budowy nowej kanalizacji i wodociągów.
(AG)

Ziemia Lubańska Nr 16(375) * 26.08-9.09.2009

Drukuj/generuj pdf

Na skróty