12.01.2017
Agnieszka Muszka

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

6 stycznia już po raz piąty ruszył Orszak Trzech Króli z Rząsin. Tym razem gościli nas mieszkańcy Ubocza. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym w Rząsinach, której przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Żmigrodzki.

 Uczestniczyli w niej mieszkańcy wsi, kadra pedagogiczna i uczniowie tutejszej szkoły, parafianie z Ubocza, Wolbromowa i Gradówka oraz władze samorządowe. Spod kościoła barwny korowód ruszył w stronę Ubocza. Uczniowie przebrani byli w stroje dwórek, pasterzy i rycerzy. Starsi mieli ubrane korony i nieśli sztandary Trzech Króli. Mieszkańcy parafii – Sławomir Łopąg, Piotr Dąbrowa i Sylwester Horbacz – w strojach Kacpra, Melchiora i Baltazara przewodzili orszakowi. Całą drogę śpiewano kolędy, nie zważając na srogi mróz. Nad bezpieczeństwem orszaku czuwali strażacy z OSP Rząsiny. Na miejscu gościło nas Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ubocze i mieszkańcy sąsiedniej wsi. Przygotowano ciepły poczęstunek dla wszystkich. Następnie w kościele w Uboczu przedstawienie jasełkowe zaprezentowali uczniowie ze szkoły podstawowej z Ubocza i Rząsin. Po jasełkach odbył się koncert kolęd bożonarodzeniowych w wykonaniu zespołu ludowego Rząsinianki. Podziękowania składamy organizatorom orszaku i zapraszamy za rok.
Wioletta Cieślik

Uczestniczyli w niej mieszkańcy wsi, kadra pedagogiczna i uczniowie tutejszej szkoły, parafianie z Ubocza, Wolbromowa i Gradówka oraz władze samorządowe. Spod kościoła barwny korowód ruszył w stronę Ubocza. Uczniowie przebrani byli w stroje dwórek, pasterzy i rycerzy. Starsi mieli ubrane korony i nieśli sztandary Trzech Króli. Mieszkańcy parafii – Sławomir Łopąg, Piotr Dąbrowa i Sylwester Horbacz – w strojach Kacpra, Melchiora i Baltazara przewodzili orszakowi. Całą drogę śpiewano kolędy, nie zważając na srogi mróz. Nad bezpieczeństwem orszaku czuwali strażacy z OSP Rząsiny. Na miejscu gościło nas Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ubocze i mieszkańcy sąsiedniej wsi. Przygotowano ciepły poczęstunek dla wszystkich. Następnie w kościele w Uboczu przedstawienie jasełkowe zaprezentowali uczniowie ze szkoły podstawowej z Ubocza i Rząsin. Po jasełkach odbył się koncert kolęd bożonarodzeniowych w wykonaniu zespołu ludowego Rząsinianki.

Podziękowania składamy organizatorom orszaku i zapraszamy za rok.

Wioletta Cieślik

Drukuj/generuj pdf

Na skróty