20.06.2013
Agnieszka Muszka

Ogólnopolski konkurs rozstrzygnięty

Ogólnopolski konkurs rozstrzygnięty

Znamy już wyniki konkursu na najpiękniejszy list dla Ziemi!Uczennica ze Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim, Martyna Sokołowska zajęła w nim 8 miejsce i otrzyma jedną z 10 głównych nagród ufundowanych przez Lasy Państwowe.

W niedzielę 16 czerwca zakończyło się głosowanie na najpiękniejszy list dla Ziemi. Konkurs był częścią ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi” zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielska-Białej.

 

Do autorów 10 listów, które otrzymały największą ilość głosów, trafią nagrody zasponsorowane przez Lasy Państwowe, głównego partnera akcji. Są to m.in. tablety i aparaty fotograficzne. Pozostałych 90 finalistów otrzyma drobne upominki.

 

„Listy dla Ziemi”w tym roku zostały zorganizowane po raz pierwszy. Do akcji włączyło się ponad 350 gmin z całej Polski. Dzieci z miejscowości, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, w kwietniu podczas zajęć szkolnych na specjalnym ekologicznym papierze pisały listy. Ich tematyka była związana m.in. z gospodarką odpadami, a zatem tematem bardzo dziś gorącym ze względu na wchodzącą w życie ustawę śmieciową.

 

Dzieci zabierały listy do domów, by podzielić się ze swoimi rodzicami problemami ekologicznymi. Nauczyciele z kolei w ramach wewnętrznych konkursów wybierali najpiękniejszy list w placówce i wysyłali go w formie skanu do fundacji. Jury wybrało finałową setkę, na którą internauci mogli głosować do 16 czerwca.

 

Akcji towarzyszyły m.in. happeningi, wystawy, konkursy, pochody edukacyjne, instalacje. Szkoły, bazując na otrzymanych materiałach edukacyjnych, organizowały lekcje tematyczne, spotkania z leśnikami, akcje sadzenia drzew, zbierania śmieci, spektakle i wiele innych imprez. Zdjęcia z przeprowadzonych działań przesyłały na specjalnego Facebooka akcji, dając innym przykład i motywując do działania.

 

 

 

 

 

Burmistrz Gminy i Miasta

Olgierd Poniźnik 

Drukuj/generuj pdf

Na skróty