03.07.2012
Agnieszka Muszka

Ogólnopolska akcja WARTO BYĆ DOBRYM zakończona !!!

Ogólnopolska akcja WARTO BYĆ DOBRYM zakończona !!!

Laureatką w Szkole Podstawowej w Gryfowie Śląskim, konkursu „Warto być dobrym”, została Klaudia Drozd z  klasy 5 „a”. W takim współzawodnictwie brało udział 1500 dzieci ze szkół w całej Polsce. W każdej z nich wyłoniono zwycięzcę, który otrzymał rower górski marki Kross.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i UNESCO. To największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca w dzieciach dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat. Dzieci konkurowały ze sobą w tym, kto zrobi więcej dobrych uczynków w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku dzieci pod okiem wychowawcy wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły został rozlosowany rower. Jak powiedziała nasza laureatka : „miałam szczęście, ponieważ to mnie wylosowano i to moje dobre uczynki: pomoc starszej pani, opieka nad młodszą koleżanką, aktywność w klasie, dbanie o środowisko, zostały nagrodzone. Bardzo się cieszę, że pomagam i jest to docenione”

Jesteśmy dumni z wszystkich naszych uczniów biorących udział w akcji „WARTO BYĆ DOBRYM”, teraz oprócz czynienia dobra możemy się nim pochwalić i powiedzieć wszystkim „ BYĆ DOBRYM TO NIE WSTYD”

                                       Koordynator akcji Dorota Wilczyńska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty