18.11.2009
Agnieszka Muszka

O Złoty Liść Jesieni

O Złoty Liść Jesieni

6 i 7 listopada na terenie gminy Gryfów Śl. odbywały się III Ogólnopolskie Marsze na Orientację. W sumie w dwudniowych zmaganiach wystartowało 183 zawodników.

Ta dwudniowa impreza jest punktowana do ostatniej rundy Pucharu Dolnego Śląska w marszach na orientację. Zawody odbywały się w czterech kategoriach – kategoria TS (seniorzy), TJ (juniorzy – młodzież do szkół średnich), TM (dzieci ze szkół gimnazjalnych) i TD (szkoły podstawowe). Dzieci i młodzież miały do odbycia dwa etapy dzienne w lasach w okolicy Gryfowa. Natomiast seniorzy i juniorzy trzy etapy – jeden nocny z piątku na sobotę i dwa w dzień – w lasach między Uboczem a Rząsinami.

 

– Celem imprezy jest przede wszystkim popularyzacja marszy na orientację pośród dzieci i młodzieży – mówi organizator zawodów prezes PTTK we Lwówku Śląskim Wojciech Król. – Zwracamy uwagę też na to, żeby dzieci i młodzież spędzały czas w kulturalnym towarzystwie.

 

Okazuje się, że oprócz prawdziwie sportowej rywalizacji jest to również nauka, bowiem udział oznacza posługiwanie się kompasem albo czytanie mapy. W imprezie udział wzięli zawodnicy z całej Polski m.in. ze Szczecina, Wrocławia, Bolkowa i Twardogóry. Nie zabrakło również przedstawicieli naszego regionu – z Lubania, Radogoszczy, Zgorzelca, Świeradowa-Zdroju, Lwówka Śl. i oczywiście Gryfowa Śl. Jak wspominają uczestnicy – było to ogromne wyzwanie, ale za to w sympatycznej i prawdziwie sportowej atmosferze.

 

Organizatorami III Ogólnopolskich Marszów na Orientację był PTTK Oddział Ziemi Lwóweckiej we Lwówku Śl., Urząd Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim, Starostwo Powiatowe we Lwówku Śl., Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śl. i Zakład Piekarniczo-Cukierniczy „Krasucki”.

 

Ziemia Lubańska Nr 22(381) * 18.11-2.12.2009

Drukuj/generuj pdf

Na skróty