08.07.2015
Agnieszka Muszka

O Puchar Bobru

O Puchar Bobru

Po raz trzeci z rzędu w Gryfowie Śląskim, od 29 do 31 maja br., Okręg PZW w Jeleniej Górze organizował ogólnopolskie zawody muchowe z cyklu Grand Prix „Puchar Bobru 2015”. Zawody te mają na celu wyłonienie Kadry Polski w dyscyplinie muchowej, która następnie reprezentuje nasz kraj na zawodach międzynarodowych i mistrzostwach świata.

W tym roku organizatorzy postanowili pokazać najlepszym muszkarzom rzekę Kwisę – drugą co do wielkości pstrągową wodę okręgu. Główną bazę zawodów umieszczono wobec tego w Gryfowie. Spotkało to się z dużym zainteresowaniem lokalnych władz miasta. Warto zaznaczyć, że przybyłych gości powitał burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik, a pożegnał jego zastępca – Andrzej Tartak. Przez dwa dni trwała zacięta rywalizacja na trzech sektorach tj. rzece Bóbr, zbiorniku Wojanów i wspomnianej rzece Kwisie. Zawodnicy łowili naprzemiennie, po cztery godziny w każdej z tur. Zawody wygrał kol. Tomasz Gluza z WKS Żylica, a drużynowo najlepsi byli koledzy z WKS Krosno I. Rzeka Kwisa i jej okolice zostały bardzo ciepło przyjęte przez wszystkich startujących, a w kuluarach dało się słyszeć chęć powrotu nad tą malowniczą rzekę już zupełnie rekreacyjnie.
Fot.: Grzegorz Bereziuk
(Zbigniew Bielawski)

W tym roku organizatorzy postanowili pokazać najlepszym muszkarzom rzekę Kwisę – drugą co do wielkości pstrągową wodę okręgu. Główną bazę zawodów umieszczono wobec tego w Gryfowie. Spotkało to się z dużym zainteresowaniem lokalnych władz miasta. Warto zaznaczyć, że przybyłych gości powitał burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik, a pożegnał jego zastępca – Andrzej Tartak. Przez dwa dni trwała zacięta rywalizacja na trzech sektorach tj. rzece Bóbr, zbiorniku Wojanów i wspomnianej rzece Kwisie. Zawodnicy łowili naprzemiennie, po cztery godziny w każdej z tur. Zawody wygrał kol. Tomasz Gluza z WKS Żylica, a drużynowo najlepsi byli koledzy z WKS Krosno I. Rzeka Kwisa i jej okolice zostały bardzo ciepło przyjęte przez wszystkich startujących, a w kuluarach dało się słyszeć chęć powrotu nad tą malowniczą rzekę już zupełnie rekreacyjnie.Fot.: Grzegorz Bereziuk(Zbigniew Bielawski)

Źródło: Ziemia Lubańska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty