16.09.2021
Paweł Cerkanowicz

NIEWYBUCHY W RZĄSINACH

NIEWYBUCHY W RZĄSINACH

W dniu 13 września bieżącego roku jeden z rolników Rząsin podczas prac polowych wyorał pociski Panzerfaustów. Po powiadomieniu policji teren zabezpieczono i powiadomiono Patrol Saperski z Bolesławca. Po przyjechaniu patrolu okazało się, że jeszcze zlokalizowano 3 pociski i 3 granaty.

Teren został oznakowany i był pilnowany przez załogę Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim. Następnie dyżurny Komendy Powiatowej Policji poprosił o zabezpieczenie tego miejsca przez strażaków.

Zwróciłem się do Naczelnika Ochotniczej straży Pożarnej w Rząsinach – Damiana Komana i od godziny 18:00 przejęli opiekę nad zagrożonym miejscem. Pełnili tą służbę do czasu zdetonowania pocisków do godziny 14:00 – 14 września 2021 roku.

Chcę bardzo gorąco podziękować druhnom i druhom za odpowiedzialne zabezpieczenie. Byli to : Ewa Midek, Kinga Torba, Dawid Torba, Piotr Kołcz, Sebastian Wal, Patryk Wolak, Bartosz Trąd pod wodzą Naczelnika Damiana Komana.

Dziękuje także druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej Ubocze za pomoc w zabezpieczeniu podczas detonacji niewybuchów pod wodzą Naczelnika Andrzeja Kownackiego.

Dziękuję także załodze Patrolu Saperskiego z Bolesławca.

Dziękuję także policjantom Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim.

Na szczęście cała operacja zakończyła się szczęśliwie.

 

                                                                                     Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski

                                                                                                      Olgierd Poniźnik

PS.

A tak na przyszłość jeśli ktoś natknie się w okolicy na coś co przypomina pocisk, granat lub inne rzeczy tego typu prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji i pod żadnym względem nie działać na własną rękę.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty