12.10.2009
Agnieszka Muszka

Miasto pełne kwiatów

Miasto pełne kwiatów

Podczas wyjazdowej sesji Rady Miejskiej w Rząsinach dokonano podsumowania I edycji konkursu „Ukwiecone Miasto”, dzięki któremu Gryfów ma szansę stać się grodem pełnym kwiatów.

– W wyznaczonym terminie wpłynęło tylko jedno zgłoszenie, w kategorii najpiękniej ukwiecony ogródek kwiatowy w zabudowie jednorodzinnej pani Elwiry Urbańskiej – mówi przewodnicząca komisji konkursowej Edyta Wilczacka. – Wobec tego, zgodnie z regulaminem, komisja dokonała lustracji terenu miasta i wytypowała miejsca godne uwagi i zauważenia.

W kategorii najpiękniej ukwiecony ogródek w zabudowie jednorodzinnej jury przyznało pierwsze miejsce Elwirze i Bogdanowi Urbańskim i uhonorowało zwyciezców nagrodą w postaci drzewka magnolii oraz talonem. Wyróżnienia otrzymali także Elżbieta i Ryszard Denisienko, Helena i Tadeusz Pakulscy, Renata i Zdzisław Figurscy oraz Janina i Alojzy Kamińscy. W kategorii najpiękniej ukwiecony balkon komisja postanowiła przyznawać cztery wyróżnienia dla Bożeny i Krzysztof Denisienko, Teresy i Czesława Borowskich, Anny i Edwarda Malarczyk oraz Reginy Kownackiej. Z kolei w kategorii najpiękniej ukwiecony ogródek w zabudowie wielorodzinnej wyróżniono Spółdzielnię Mieszkaniową „GRYF” i Polską Wspólnotę Mieszkaniową. Za najpiękniej ukwiecony ogródek kwiatowy przy obiektach usługowo-handlowych komisja przyznała wyróżnienia dla  Restauracji-Pizzerii TREVI Krystyny i Wojciecha Jezierskich, Restauracji PASJA Marii i Józefa Wolar oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji z kierownikiem Bogdanem Jaskółą. Uwagę komisji zwróciły także nowo wykonane elewacje budynków mieszkalnych przez wspólnoty mieszkaniowe na terenie miasta i poza konkursem zdecydowano się na przyznanie wyróżnień dla Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie, Wspólnot mieszkaniowych  na ul. Kolejowej nr 26, 27 i 60, na ul. Lubańskiej nr 39 i ul. Rzeczna nr 33. Oprócz przewidzianych regulaminem nagród pieniężnych i drzewek ozdobnych laureaci konkursu otrzymali także zdjęcia swoich posesji oprawione w antyramy.

Ziemia Lubańska Nr 19(378) * 7-21.10.2009

Drukuj/generuj pdf

Na skróty