20.04.2011
Agnieszka Muszka

Leśne wędrówki

Leśne wędrówki

Serdecznie zapraszają do udziału w VI edycji TRANSGRANICZNYCH SPACERÓW WIOSENNYCH – polsko-niemieckich wycieczkach przyrodniczych do najpiękniejszych zakątków pogranicza dolnośląskiego.

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze w Lubaniu, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej – Oddział MiPBP w Lubaniu i Nadleśnictwo Świeradów, we współpracy z saksońskim partnerem – Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. z Miltitz.

 

Już od 6 lat Pogranicze” organizuje – we współpracy z lokalnymi partnerami – akcję „transgranicznych spacerów wiosennych”, oferując miłośnikom przyrody z Niemiec i Polski wspólne poznawanie najpiękniejszych miejsc naszego regionu. Spacery to sposób na: edukację ekologiczną, współpracę międzynarodową, spotkania sąsiadów z Saksonii i Dolnego Śląska, przełamanie barier, spotkania pomiędzy generacjami… W dotychczasowych edycjach uczestniczyło  ponad 450 osób.

 

W 2011 r. organizatorzy zapraszają mieszkańców regionu jeleniogórskiego i Saksonii do wędrowania w towarzystwie leśników i ekologów. Rok 2011 został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Lasów. Stąd też tematem głównym tegorocznych wypraw jest las. Organizatorzy zapraszają na 2 wyprawy:

 

28.04.2011 (czwartek) – „Lubańskim szlakiem wulkanicznym . Wyprawa do lasu na wulkanie” – 10 km (Okolica Lubania:  „Góra Liściasta” – dolina potoku Łazek – Radogoszcz)

18.06.2011 (sobota) – „Spacerkiem przez izerski las. Edukacyjna wędrówka w polsko-czeskich Górach Izerskich” – 25 km (Góry Izerskie – część polska i czeska: Stóg Izerski – Smrk – Jizerka – Orle)

 

WARUNKI UDZIAŁU:

  1. Oferta jest skierowana do osób indywidualnych (osoby dorosłe, rodziny z dziećmi).
  2. Udział w spacerach jest nieodpłatny!
  3. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport dla uczestników z Polski i Niemiec (szczegółowa informacja nt. trasy przejazdu jest zamieszczona w ulotkach).
  4. Uczestnicy ponoszą samodzielnie koszty wyżywienia.
  5. Uczestnicy samodzielnie zawierają i pokrywają koszty ubezpieczenia NNW.
  6. Uczestnicy spaceru „Spacerkiem przez izerski las. Edukacyjna wędrówka w polsko-czeskich Górach Izerskich” (18.06.2011) ponoszą samodzielnie koszt przejazdu koleją gondolową.
  7. Organizatorzy zapewniają udział tłumacza, przewodnika (leśnik, ekolog).
  8. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport.
  9. Udział osób poniżej 18 lat jest możliwy jedynie pod opieką rodzica.
  10. Liczba miejsc na każdym spacerze jest ograniczona do 25.

 

ZGŁOSZENIA:
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Organizatorzy proszą o wcześniejsze nadsyłanie zgłoszeń wyłącznie drogą mailową na adres: gula@pogranicze-csb.home.pl  O zakwalifikowaniu do udziału decyduje kolejność zgłoszeń! Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane telefonicznie (lub mailowo) przez Organizatorów.
 
Szczegółowe informacje nt. tegorocznej akcji transgranicznych spacerów wiosennych są dostępne na stronie internetowej: www.pogranicze-csb.home.pl

Fot. Archiwum P-ZFST „Pogranicze”

 

 <<<FORMULARZ>>>

 

Więcej informacji:

Magdalena Guła

Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
Tel./faks:  +48 75 721 50 77
e-mail: gula@pogranicze-csb.home.pll
www.pogranicze-csb.home.pl

Drukuj/generuj pdf

Na skróty